Latvijas handbola čempionāta spēles par Zelta medaļām

Noskaidroti zelta medaļu ieguvēji Latvijas handbola čempionātā. No Dobeles ziņo mūsu korespondents Normunds Melderis.

Dāmu zelta fināls starp Ludzas “Latgols” un “Jēkabpils” vienībām sākās ar līdzvērtīgu spēkošanos. Taču tad labāk veicās ludzānietēm, kas ieguva dažu vārtu pārsvaru. Pirmais puslaiks beidzās 15-12 “Latgols” labā. Otrajā spēles daļā abu komandu šīs dienas līderes turpināja gūt vārtus – “Latgols” rindās tā bija Madara Cibuļska, bet jēkabpilietēm - Rometa Jukša. Tad pamazām Ludzas komanda sāka palielināt savu pārsvaru. 12 minūtes pirms spēles beigām tas jau bija 7 vārti. “Jēkabpils” handbolistes vairs neko glābt nespēja un uzvaru ar 33-28 izcīnīja “Latgols” vienība. Viņām pelnīts čempionu kauss un gods.

Intervija - Madara Cibuļska, “Latgols” handboliste

Vīriešu fināls starp “Tenax Dobele” – Murjāņu sporta ģimnāzijas komandām tika gaidīts ar zināmu intrigu. Skaidrs, ka favorīti bija dobelnieki, bet jautājums bija, kā jaunie murjānieši izskatīsies uz viņu fona tika atbildīgā spēle. Cīņas sākums apliecināja, ka viņi nerespektēja favorītus, kas gan visu laiku atradās vadībā. Tikai puslaika beigās “Tenax” ieguva piecu vārtu vadību 17-12. Un tikai otrajām puslaikā pamazām kļuva skaidrs, ka “Tenax” murjāniešiem nepārspēt un rezultāta starpība pieauga jau līdz 9 vārtiem 24-15. Trio Pančenko, Kreicbergs un Šuleiko darīja visu ko varēja, un 10 minūtes pirms spēles beigām starpība sasniedza 12 vārtus. Cīņas liktenis bija izšķirts. Finālā “Tenax Dobele” itin stabila uzvara ar 34-25.