Koncertā atklāsies Latvijas prezidentūras kultūras programmas pamatvērtības — laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. 1. daļā Baltijas komponistu a capella kormūzikas izlase, kurā satiekas dažādu paaudžu skaņraži, Valsts Akadēmiskā kora «Latvija» un diriģenta Māra Sirmā izpildījumā. Koncerta 2. daļā savu pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Ērika Ešenvalda multimediālā simfonija «Ziemeļu gaisma».

2011. gadā aizsācies komponista Ērika Ešenvalda radošais lidojums iepretim ziemeļblāzmas platuma grādiem. Tās apmērs, krāsu un formas daudzveidība un ziemeļu tautu mistikā ietērptās leģendas viņu vilināt vilinājušas, līdz naktī, kad Norvēģijas ziemeļos komponists sastapies ar to «aci pret aci», dzimis lēmums par multimediālu simfoniju.

Meklējot vissenākās liecības, Kembridžas un Trumses universitāšu bibliotēkās izlasītas teju 150 grāmatas par Saules vēja un Zemes atmosfēras augšējo slāņu sastapšanos. Meklētas leģendas un uzmeklēti paši stāstnieki. Kopā ar filmēšanas profesionāļiem Renāru Vimbu un Daini Juragu bijušas spilgtas ekspedīcijas uz Lapzemi, Norvēģiju, Islandi, Grenlandi un Aļasku. Rīgā filmēti Latvijas, Igaunijas, Somijas, Karēlijas un Jakutijas pārstāvji. Kā izteicies pats komponists — «Mana četru gadu kopdzīve ar ziemeļblāzmu reizēm varēja šķist kā apmātība, un tomēr — nē. Tā bija fantastiska iespēja iepazīt un dokumentēt to unikālo kultūrvēsturisko mantojumu par ziemeļblāzmu, kāds piemīt tikai tām tautām, kas paaudzēm ilgi dzīvojušas aurora borealis joslas paspārnē.»

Multimediālās simfonijas «Ziemeļu gaisma» pasaules pirmatskaņojumā piedalās Valsts Akadēmiskais koris «Latvija» un Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Māra Sirmā vadībā. Īpaši pateicīgs Ēriks Ešenvalds ir Hjetelam Skogli par viņa laipno atsaucību, iepazīstinot ar ziemeļblāzmas noslēpumiem un dāvājot simfonijai fotogrāfa darba augļus — ziemeļblāzmas video.