• Piektdiena, 2021. gada 25. jūnijs
  • Vārda diena: Maiga, Milija
  • Rīgā apmācies, +21 °C, D vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

Atslēgas. 1940. gada okupācija – valsts izlaupīšana un sagraušana

Atslēgas

1940. gada vasarā Padomju Savienība īstenoja Baltijas valstu okupāciju, kuras ietvaros sagrāba arī Latvijas Republiku. Šī valstiskās neatkarības slepkavība tika izlemta jau gadu iepriekš, parakstot Staļina- Hitlera neuzbrukšanas paktu. Jau 1939. gada rudenī Latviju pārpludināja padomju karabāzes, un nākamās vasaras straujie notikumi, kuru rezultātā Latvija tika pievienota PSRS, bija nenovēršami.

Mazāk kā divu mēnešu laikā valsts tika iznīcināta un nograuta līdz pamatiem. Nākamos 50 gadus par šīs patiesības pieminēšanu cilvēkus ieslodzīja cietumos. Bet kas ir valsts pamats? Tie ir cilvēki. Cilvēkiem šī okupācija bija laupīšana. Kad tevi aplaupa vai nogalina tavu tuvinieku, tu sauc palīgā valsti. Bet ko darīt, ja laupītājs un bende ir pati valsts? Šonedēļ Atslēgas stāstīs prātam neaptveramu stāstu par pieciem laupīšanas viļņiem viena gada laikā. Šodien to saucam par Baigo gadu.    

Komentāri (2)

Juris Pukis
Staļina politika ir sasniegusi savu mērķi. Latviešu labāko,gudrāko,inteleģentāko un izglītotāko iznīcināšanas rezultātā esam kur esam jo nav vairs latviešu labāko cilvēku genofonda.
Vilnis-Mārtiņš Bērziņš
Turklāt tas atlikušais genofonds pamatīgi atšķaidīts ar okupantu kolonizatoru genofondu .

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi

Atslēgas
Anotācija

Atslēgas: «Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO»

Atslēgas

Atslēgas. Padomju Latvijas industriālais milzis RAF

Atslēgas