Pasākumu organizē Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, «Karšu izdevniecību Jāņa sēta» un sabiedriskajiem medijiem.

Latvijas Televīzija piedāvā īpašu piemiņas raidījumu, kuru vadīs žurnālists Jānis Geste, bet muzikālus priekšnesumus sniegs un savās atmiņās dalīsies LTV raidījuma «Dzimtaskoks» vadītājs Kārlis Būmeisters jeb Kaža. Intervijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem tiešraidē papildinās LTV Ziņu dienesta žurnālistu sagatavotie sižeti.

Pulksten 10:50 pārraidīsim Valsts prezidenta Egila Levita uzrunu, bet pēc tam pieslēgsimies Latvijas pašvaldībām, kurās nolasīs deportēto cilvēku vārdus. Tiešraides plānotas arī no Okupācijas muzeja, kas piedzīvojis rekonstrukciju, un Stūra mājas jeb tautā sauktās čekas, kas īstenoja represijas pret cilvēkiem.

Lasījumu tiešraides varēs skatīties arī Latvijas Sabiedrisko mediju portālā LSM.LV un Latvijas Nacionālās bibliotēkas tīmekļa vietnē LNB.lv, kā arī īpašā šim notikumam izstrādātā digitālā kārtē deportetie.kartes.lv.