Latvijas Televīzija (LTV) svētdien, 6. jūlijā, pulksten 22.00, aicina skatītājus vērot unikālu pasaulslaveno operzvaigžņu koncertu “Dzimuši Rīgā”, ko starptautiskā tiešraidē baudīs ne tikai Latvijas, bet daudzu citu Eiropas valstu skatītāji. Pirms šī Eiropas kultūras galvaspilsētas gada koncerta translācijas pulksten 21.15 LTV piedāvās īpašu ievadraidījumu par koncerta gatavošanās aizkulisēm un tikšanos ar mūsu izcilajiem mūziķiem.

6. jūlijā no pulksten 21.15 LTV piedāvās ieskatīties muzikālā projekta “Dzimuši Rīgā” gatavošanās procesā. Aizkulišu atmosfērā iejusties palīdzēs raidījuma vadītāji Eva Ikstena-Strapcāne un Edgars Raginskis. Kopā ar viņiem dosimies lūkoties, kā kāpšanai uz skatuves gatavojas iemīļotie mūziķi Inese Galante un Raimonds Pauls, kā balsis iesilda pasaules līmeņa operdziedātāji Maija Kovaļevska un Aleksandrs Antoņenko, un kā satraukumu pārvar talantīgie mūziķi Ksenija Sidorova un Vestards Šimkus. Raidījumā būs vienreizēja iespēja ielūkoties vērienīgās skatuves tapšanas procesā, iepazīt televīzijas ieraksta gatavošanas nianses un noskaidrot, kādus nospiedumus pasaulslavenu cilvēku dzīvē ir atstājusi Rīga.

Savukārt pulksten 22.00 sāksies ilgi gaidītais “Rīga 2014” muzikālās programmas kulminācijas pasākums – koncerts “Dzimuši Rīgā”, kas pie Latvijas Nacionālās operas uz īpaši izveidotas brīvdabas skatuves pulcēs Rīgā dzimušās mūzikas zvaigznes. Koncertā piedalīsies Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris „Kremerata Baltica” un īpaši šim projektam izveidots orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Pie orķestra diriģenta pults stāsies Andris Poga. Koncerta „Dzimuši Rīgā” idejas autore ir Daina Markova, režisors Dāvis Sīmanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš.   

Ņemot vērā koncerta „Dzimuši Rīgā” ierakstam nepieciešamo augsto māksliniecisko kvalitāti, Latvijas Televīzija nodrošina tiešraidi vairākās Eiropas valstīs, kā televīzijas daudzkameru režisoru uzaicinot Pīteru Maniuru no Lielbritānijas raidorganizācijas BBC. Godalgotais režisors veidojis, piemēram, karalienes Elizabetes II Zelta jubilejas koncerta tiešraides režiju un par saviem darbiem novērtēts ar “Emmy” un “Bafta” balvām.

"Koncerta ieraksts tiks veidots līdzīgi Vīnes filharmoniķu koncertu atspoguļojumam televīzijas ierakstos Šēnbrunnā, kur tiek uzsvērta arī atmosfēra klausītāju vidū, izcelta arhitektūra, veidojot īpašu pilsētas pievilcības noskaņu. Šī ir reize, kad spožākās pasaules mūzikas zvaigznes no Latvijas vēros gan Latvijas, gan Eiropas skatītāji, jo pirmoreiz šāda mēroga Latvijas notikumu translēs ne tikai Latvijas Televīzija, bet arī Eiropas kultūras kanāls „ARTE” un deviņas citas Eiropas valstu televīzijas,” akcentē Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Biļešu cena uz 6.jūlija koncertu ir iepriekšpārdošanā – no 10 līdz 100 eiro, biļetes pieejamas „Biļešu Serviss” kasēs un Rīga 2014 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”.

Koncerta translācijas projekts tiek veidots sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”, Latvijas Radio un Latvijas Nacionālā operu.