No 1. jūlija sabiedrisko mediju ziņu portāls lsm.lv piedāvās satura angļu valodas versiju, lai līdzās latviešu un krievu valodas auditorijai sasniegtu vēl plašāku lasītāju loku, kas interesējas par aktuālajiem notikumiem Latvijā. “Ceram, ka tādejādi varēsim ietekmēt arī starptautisko ziņu plūsmu par Latviju, piedāvājot jaunus satura virzienus. Portālā www.lsm.lv/en/ būs pieejamas arī angliski titrētas Latvijas Televīzijas dokumentālās filmas,” skaidro portāla lsm.lv galvenā redaktore Marta Cerava.

“Atklājot portāla angļu valodas versiju, mēs domājam par ārvalstu un arī Latvijas iedzīvotājiem, kuriem valodas barjera liedz uzzināt jaunākās ziņas par Latviju latviešu un krievu medijos. Potenciālā auditorija ir gan studenti, gan diplomāti, biznesmeņi, tūristi, latviešu izcelsmes ārzemnieki, kā arī nejauši informācijas meklētāji. Portāla angļu versijas izveidošana ir būtisks solis auditorijas paplašināšanas virzienā,” uzsver viens no projekta veidotājiem un portāla redaktoriem Maiks Koljērs.

“Sniedzot angļu valodas auditorijai viegli pieejamu pārskatu par to, kas notiek Latvijā, vienlaikus veicināsim plašāku interesi par Latviju,” piebilst M. Koljērs.

Portāla lsm.lv angļu valodas versijā nedublēsies latviešu un krievu valodas saturs, bet tiks nodrošināta vienmērīga būtiskākās informācijas plūsma, kā arī oriģinālsaturs, piemēram, stāsts par bijušo Valsts drošības komitejas ēku, kas Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā pārtapusi par muzeju un izstāžu telpu.

“Novembrī gaidāmās Saeimas vēlēšanas un Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē nākamgad būs plašu auditoriju interesējoši notikumi, kas noteikti piesaistīs arī angļu valodā lasošo auditoriju,” prognozē otrs projekta redaktors Arnolds Kārklis.

Portāla angļu versijas aktivitātēm var sekot līdzi:

https://www.facebook.com/LSMnews

https://twitter.com/LSM_eng

Lsm.lv ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotais ziņu portāls. To veido abu uzņēmumu darbinieki un tajā atspoguļots abu sabiedrisko raidsabiedrību informatīvi analītiskais saturs. Portāls piedāvā ne vien ziņas, bet arī Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un interneta platformas komandas veidotus analītiskās (pētnieciskās) žurnālistikas publikācijas un sadaļu “Ārpus ētera”, kur tiek publicēts uzņēmumu darbinieku vai piesaistītu autoru radīts saturs.

2014.gada martā lsm.lv saņēma Latvijas Žurnālistu asociācijas «Izcilības balvu» par labāko vizualizāciju mediju darbā 2013.gadā. To saņēma lsm.lv autori Markus Kokanens un Teemu Hotti ar savu publikāciju sēriju «Pētījumi komiksos». Lsm.lv ir arī NEPLP ceļojošās «Celmlauža» balvas ieguvējs 2014.gadā par inovācijām radio un televīzijas darbībā 2013.gadā. 

Papildinformācija:
E-pasts: redakcija@lsm.lv
Tel. 67200752