Eiropas čempionāts pludmales volejbolā sievietēm

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā. Pusfināls sievietēm

Vīnē turpinās Eiropas čempionāts pludmales volejbolā, šodien cīņas par medaļām sievietēm. Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka pusfinālā trijos setos zaudēja Nīderlandes duetam un vēlāk arī vācietēm spēlē par bronzu.

Latvijas labākajam sieviešu duetam jau otro lielo turnīru pēc kārtas izdevies tikt pusfinālā, pirms tam Tokijas olimpiskajās spēlēs Slodze gan liela. Šodien pirmās pretiniece bija Nīderlandes sportistes Štama un Šona, kuras jau bija sagādājušas vairākus pārsteigumus turnīrā. Pirmajā setā labākas pretinieces, kurām uzvara 21-15.

Otrais sets jau labāks mūsu meitenēm un uzvara arī gana pārliecinoša ar 21 pret 15. Spēle izlīdzinājās un tika gaidīts arī veiksmīgs trešais sets, kas gan nesākās labi. Holandietēm sakumā divi veiksmīgi bloki un ātri vien sākumā jau 4–1 viņu labā. Pretiniecēm ilgi  izdevās noturēt divu trīs punktu pārsvaru, bet mūsējās panāca izlīdzinājumu 9-9 un pat nonāca vadībā 10-9. Pati spēles galotne spraiga un beigās laimīga uzvara pretiniecēm, kas izcili nospēlēja blokā un aizsardzībā vispār, un arī veiksmīgi uzbruka 15 pret 11.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā. Spēle par 3. vietu sievietēm

Cīņa par bronzas medaļām arī nebija veiksmīga. Mūsējās pret vācietēm atkal piedzīvoja zaudējumu trijos setos, diemžēl – bet vēl viena ceturtā vieta.

Cīņā par bronzu pretinieces vācietes Borgere un Zūde, kas pusfinālā bija zaudējušas Šveices duetam īstā drāmā trijos setos. Otrajā setā vācietes izglabās no zaudējuma mačā. Trešajā pašās beigās izlaida uzvaru no rokām. Tāds ir pludmales volejbols.

Pirmajā setā cīņā par bronzu mūsējām pārsvars un uzvara 21–14. Gana pārliecinoši, līdzīgāks bija tikai seta sākums. Iespējams, vācietes vēl kavējās atmiņās par neuzvarēto pusfinālu pavisam nesen. Otrajā setā arī sākuma vadībā mūsējās, tiesa. Pārsvars nav liels, lielākoties punkts vai divi, bet ir arī 9-6. Vēlāk jau spraigāk, un, diemžēl, ne vairs par labu mūsējām. Setā zaudējums 17 pret 21 un spēle pajuka. Izšķirošajā setā jau pārsvars vācietēm, viņām kļūdu arī mazāk un gana pārliecinoši 15-8.

Šosezon gan šīm vācietēm nekas līdz šim nebija izdevies. Latvijas duetam vēl viena ceturtā vieta.