Mūzika, šķiet, ir pāri visiem Zigmara dzīves mozaīkas fragmentiem, taču vērīgs lasītājs grāmatas nosaukumā ieraudzīs arī vārdu “mūza”, kas ir ne tikai viņa dzīvesbiedres Mirdzas Zīveres producēšanas kompānijas nosaukums. Visdrīzāk tā ir Mirdza pati, ar ko Zigmars izveidojis zelta tandēmu vairāk nekā 40 kopdzīves gadu garumā, dalot gan privātās, gan profesionālās dzīves dienas un nedienas.

Grāmata ir, citējot Māru Zālīti, tāda pati kā Zigmars: īsta, autentiska, ar lielu tiesu humora un pašironijas. Tā ir arī Zigmara acīm skatīts laikmeta dokuments un kultūrvēsture, kurā Liepiņš, sev raksturīgajā manierē, lietas un personas sauc īstajos vārdos. 

Citās noskaņās ir dzimšanas dienas koncertu sērija mūzikas namā “Daile” ar nosaukumu “Par svarīgo”, kurā Zīvere ne tikai izpilda jaunas Zigmara dziesmas, bet daļai no tām ir arī vārdu autore. Piemēram, dziesmām, kas veltītas mammai, dēlam, meitai, sunim, kas ir “tāds pats ģimenes loceklis kā visi pārējie”. Un viena no skaistākajām, ar nosaukumu “Pianists” – arī Zigmaram pašam. Koncerta programmā, protams, arī dziesmas no Liepiņa zelta klasikas. 

Kaut arī pirmais koncerts notiek Zīveres dzimšanas dienā, Mirdza steidzas paskaidrot, ka viņas atkalkāpšana uz skatuves ir tikai neliela daļa no vērienīgās vīra jubilejas koncertu programmas. Patiešām, Liepiņš vienmēr visu dara ar vērienu, kā galveno jubilejas notikumu minēdams liturģiskās “Mesas” atskaņojumu, kas iecerēts 17. oktobrī. Tajā pie diriģenta pults būs neviens cits kā Jānis Liepiņš, kas, Mirdzas vārdiem, “izjūt tēva mūziku tik niansēti un dziļi kā neviens cits”.

Tā kā Zigmara Liepiņa 70. jubilejas sakarā jau veidots daudz lielisku sižetu, kas stāsta par komponista dziesmām, viņa darbošanos grupās “Modo”, “Opus”, “Viktorija”, par rokoperas “Lāčplēsis” fenomenu un citiem dramatiskajiem skatuves lieldarbiem, ko šodien jau saucam par latviešu estrādes klasiku, raidījumā “Daudz laimes, jubilār!” – vairāk par mazāk zināmo Liepiņu, kas atklājas vērtībās, ko pats sauc “par svarīgo”, un grāmatas “Mūzaīka” iedvesmotos aizraujošos stāstos, ko gribas klausīties vēl un vēl.