• Svētdiena, 2021. gada 25. jūlijs
  • Vārda diena: Jēkabs, Žaklīna
  • Rīgā skaidrs, +24 °C, Z vējš, 4m/s
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Trīszvaigžņu ordenis. Likumsargiem!»

Aizliegtais paņēmiens

Cenšoties noskaidrot, kā valstī tiek piešķirti Triju Zvaigžņu ordeņi, Aizliegtā paņēmiena žurnāliste pretī saņēma kriminālprocesu. Liecības jau snieguši vairāk nekā 20 cilvēki. Noklausītas arī žurnālistes telefona sarunas. Vai tas ir samērīgi?

Komentāri (13)

Jānis Strods
Toties Itas Kozakevičas politiskajam konkurentam PSRS AP vēlēšanās , LKP Daugavpils rajona kompartijas 1.sekretāram Jānim Geibas 3 zv. ordenis tika piešķirts bez aizķeršanās. Nu tad domājat,.... domājat....domājat
Līga Izabella Irbe
Paldies par raidījumu! Prieks, ka beidzot kāds pievērsās šai problēmai.
2014. gadā neveiksmīgs bija mēģinājums panākt ordeņa piešķiršanu Itai Kozakēvičai. Bija interesanta sarakste ar kapitulu:(.
Te maza atskaņa par to -
http://www.la.lv/valsts-pateiciba-tikai-dz ivajiem/
un
http://www.la.lv/gadiem-ilgusi-k luda-jalabo/
Laura Žukovska
Nevienam nav skaidrs kā darbojas Ordeņa kapituls. Pat SAAB vadītājs LR1 raidījumā Krustpunktā 1. aprīļa raidījumā (44:36 minūte) pateica, ka reizēm ordeņi tiek doti cilvēkiem, kam SAAB tādu neļautu dot. Raidījuma ieraksts šeit: http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/sab-d irektors-janis-maizitis-par-drosibu-un-santaza s-iespejam-no.a66076/?highlight=Maiz%C4%ABtis.
Juris Freimanis
Paldies raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" veidotājiem. Tiešām interesanti noskatīties tik pamatīgi nostrādātu eksperimentu.
Bet lai pret žurnālistiem nevajadzētu pielietot "smago artilēriju" (mob. tel. sarunu noklausīšanās.. u.c.), vai nevajadzētu jau iepriekš nosūtīt kādu oficiālu vēstuli uz kādu augstu iestādi, ka tiek veidots, no žurnālistu puses, šāds pētījums, eksperiments?
Vienīgi tad varētu gadīties, ka tā "augstā iestāde" piezvana kaut kur tālāk un... no tāda raidījuma čiks vien iznāks.
Silvija Fransman
Iesaku Bojaru apbalvot ar 3 zvaigznu ordeni!!
Drellena
Es jau jutu, ka tā ir, bet pēc redzētā pilnīgi pārliecināta, mēs dzīvojam beztiesiskā valstī! Cilvēks šajā valstī ir beztiesisks! Šeit valda nauda! Lielākie valsts izzadzēji nosaka kārtību - tu deri, tu nē! KGB metodes!
Dievs, tiesās jūs līdz septītajam augumam!
Ādams Po
Ko , mēs esam atpakaļ tur no kurienes aizbēgām
Viesturs Šķilteris
Pilnīga likumdevēja', bērziņa personā izgāšanās! Secinājums - Likumdevējam nav nekādas sapratnes, kā strādā policija, tiesa un visas pārējās represīvās iestādes!
Pilnīga likumuzraugošo iestāžu izgāšanās - policija un prokuratūra mēģina atrast pantu žurnālistam, pēc kriminālprocesa ierosināšanas!
Pilnīga tiesu varas izgāšanās - tiesnešu visatļautība un nesodāmība novedusi pie situācijas, ka tiesnešiem nav pienākums ievērot likumus, tāpat kā pārējām valsts iestādēm.
Rezultāts - lielāka demokrātija bija PSRS nekā Latvijā, jo pat tiesnesis pēc krimināllietas izbeigšanas var pateikt, paklusējiet žurnālisti, tas, ka kriminālprocess ir izbeigts neko nenozīmē, turiet mutes(vai kāds to nedzirdēja?)
Kas mainīsies?
Nekas, Bērziņš turpinās sēdēt saeimā, prezidenta kancelejā viss ir kārtībā, jo galvenais vainīgais vairs nestrādā, policija un prokuratūra ir atbildīgi veikuši savu darbu, tiesa - kurš ķersies pie tiesas un vēl Latvijā??? HA
Kurš teica, ka Latvijā ir demokrātija?
Gita Morris Vāgenheima
Vai nebūtu vienkāršāk visas šīs četras varas - 1) Likumdošanu, 2) Likumpildīšanu, 3) Likumsargāšanu, 3) Masu Plašsaziņas līdzekļus - ar likumu atdalīt un padarīt savstarpēji neatkarīgas, kā tas ir civilizētās valstīs, kurās valda likums?
Laura Gudzinska
Tas ir sens zināms, ka daudziem nav sirdaspziņa! Ja būtu, tad šādas situācijas neizveidotos!
Jānis Strods
P.S. Toties Daugavpils rajona tautfrontiešiem nevienam un nekāds ordenis līdz šim nav iedots... Mēs neesam tik zemu nolaidušies, lai par 4 gadu cīņām par LR neatkarības atjaunošanu prasītu sev ordeņus... Ja valsts varas iestādēm līdz šim tas nav ienācis prātā, ka ordeņus būtu pelnījuši ne tikai kungi Rīgā, bet arī laucinieki, bez kuriem nebūtu ne LR neatkarības, ne barikāžu, tad viss tāpat ir skaidrs, kas te notiek ar to ordeņu dalīšanu...
Jānis Strods
Vanda Kezika – bija LKP Daugavpils rajona partijas komitejas otrā sekretāre līdz LKP partijas šķelšanās brīdim, bet biedrs varbūt līdz 1991.gada augusta pučam.
Jaunievēlētajā Daugavpils rajona Tautas deputātu padomē 1990.gadā Jānis Geiba bija ievēlēts kā PSKP biedrs – LKP Daugavpils rajona komitejas pirmais sekretārs, bet Vanda Kezika kā PSKP biedre – LKP Daugavpils rajona komitejas otrā sekretāre.
1990.gada oktobra beigās, lai pretotos ortodoksālo komunistu-deputātu spiedienam, Daugavpils rajona Tautas deputātu padomē no 60 deputātiem izveidojās apmēram 29 LTF ievēleto biedru un t.s. gaišo komunistu deputātu frakcija. Diemžēl, starp tiem nebija nedz J.Geibas, nedz V.Kezikas. Lūk, cik Latvijas neatkarības atgūšanas smagajās dienās bija svarīgas „zelta balsis” un cik bija „patriotiski” mana Daugavpils rajona Triju Zvaigžņu ordeņu kavalieri.
SLAVA JUMS BIEDRI-KUNGI! LAI DZĪVO ORDEŅU KAPITULS! URRĀ!!!
Jānis Strods
Kas tas par sīkumu - ordeni likumsargiem... Ordenis jau sen ir degradēts līdz pēdējam. Tas jau sen tiek dots arī bijušajiem LR neatkarības pretiniekiem. Lūk, piemērs:
Izraksts no Latvijas valsts Prezidenta mājas lapas www.president.lv
Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvoto personu reģistrs, apbalvošanas secībā, sākot no 2004. gada 1.oktobra. IV šķira Ordeņa virsnieki. 223.Tautas deputāts (1989.g.-1991.g. Jānis Geiba 2010.g.24.03. 223. ordenis, nr. IV-223. 2010.g.04.05. Rīgas pilī (Latvija).
Ordeņu kapituls 2016. gada 12. oktobrī nolēma par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni: 2. Piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektori Vandu Keziku.
Mana, Jāņa Stroda, izziņa:
1.Jānis Geiba – bija LKP Daugavpils rajona partijas komitejas pirmais sekretārs līdz LKP partijas šķelšanās brīdim, bet biedrs varbūt līdz 1991.gada augusta pučam.
2.Vanda Kezika – bija LKP Daugavpils rajona partijas komitejas

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Odi» 1

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Odi»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija «Ūdeles un kažoki» 3

Aizliegtais paņēmiens