Baltijas līga handbolā. "Tenax Dobele" - "Polva Serviti"

Otro uzvaru pēc kārtas Baltijas handbola līgā guvuši "Tenax Dobele" handbolisti. Par to, kā tas notika - stāsta mans kolēģis Normunds Melderis.

Tenax spēlei ar Polva Serviti bija principāla nozīme, jo abas komandas līdz šim bija piedzīvojušas tikai vienu zaudējumu. Viesu sastāvā ir arī divi latviešu izcelsmes handbolisti - Artūrs Meikšāns un Igaunijā dzimušais Andris Celmiņš. Spēles gaita izvērtās salīdzinoši vienkārša. Pirmajā puslaiku visu laiku priekšā bija dobelnieki, vienubrīd, iegūstot 4 vārtu pārsvaru. Puslaikā izskaņā gan ar soda metienu pārsteidzot mūsējo cauro “sieniņu” – Serviti to sadeldēja līdz vieniem vārtiem. Otrā puslaika sākums jau neveiksmīgs bija Tenax, un viesi panāca plus 2. Tad vairākus ļoti vērtīgus vārtus pēc kārtas iemeta Emīls Kurzemnieks un zemgalieši atguva vadības grožus. Pēdējā minūtē Polvas handbolisti atkal panāca neizšķirtu. Taču pēdējos vārtus mačā 15 sekundes pirms finālsirēnas guva Nils Avis Miķelsons, atnesot Tenax uzvaru ar 33-32.

Intervija - Nils Avis Miķelsons, ZRHK “Tenax Dobele” handbolists

Panākums ļauj Tenax pakāpties uz trešo vietu aiz Viljandi un Polvas komandām. Turklāt dobelnieki aizvadījuši 2 spēles mazāk par konkurentiem.