Tiešraidē no plkst. 21.25 ceremonija būs vērojama LTV1 un REPLAY.lv, kā arī dzirdama Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 3 – Klasika ēterā. Savukārt no 20.30 vakarā portālā LSM.LV būs vērojama tiešraide no sarkanā paklāja. Skatītāji un klausītāji dzirdēs gan īpaši ceremonijai gatavotus, gan arī atpazīstamus muzikālus priekšnesumus. Ar ekoloģiski avangardisku skaņdarbu uzstāsies viens no izcilākajiem Latvijas orķestriem – „Sinfonietta Rīga”, dzirdēsim grupu «Instrumenti», komponisti un dziedātāju Lindu Leen, kā arī kādu no Dailes teātra aktieriem.

Sabiedrisko mediju balva „Kilograms kultūras” kā Latvijas kultūras ainavas uzticama prognoze, kas ļauj paredzēt notikumu attīstību un kultūras „temperatūru” – tas ir šī gada balvu pasniegšanas ceremonijas vadmotīvs. 15. februārī tiks pasniegtas balvas deviņās kategorijās – literatūra, teātris, vizuālā māksla, mūzika, kino, mantojums, pārsteigums, notikums un – jau otro reizi - kultūrvieta. Kategorija «Kultūrvieta» ir intriga arī šogad, jo skatītāji un klausītāji paši pieteica kultūras baudīšanas vietas nominācijai, un paši arī balsoja finālā. Lai noskaidrotu finālistus pārējās astoņās kategorijās, Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv žūrija trim skatītāju balsojumiem – pavasarī, rudenī un ziemā – izvirzīja savā redzējumā oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus. Finālistus un uzvarētājus gan vienmēr nosaka  skatītāju balsojums. Šogad sabiedriskie mediji lēmuši uzsvērt LTV, LR un portāla lsm.lv žurnālistu lomu „Kilograms kultūras” žūrijā: tieši žūrijas locekļi būs tie, kuri pasniegs zeltītos atsvarus balvas laureātiem.

Šī gada ceremonijas akcents ir futūristiski meteoroloģiskā ievirze, kuras dēļ piesaistīts  vadošais laika ziņu eksperts Toms Bricis, kuram šī ir debija „Kilograms kultūras” pasniegšanas pasākuma vadītāja ampluā.

Arī iepriekšējā gada ceremonijas vadītājam Jānim Holšteinam-Upmanim jeb mūziķim Goran Gora šis gads savā ziņā ir debija. Viņš pasākuma aizskatuvē pavadīs un sagatavos nominantus ceļā uz uzvarētāja noskaidrošanu, ļaujot skatītājiem iepazīt ne vien laureātus, bet visus finālistus.

Savukārt Evai Johansonei „Kilograms kultūras” ceremonija ir svētki: „Man šis ir viens no gada priekiem un notikumiem, kas sniedz vislielāko gandarījumu! Cauru gadu darba dienās stāstu TV studijā ziņas, šogad atkal strādāju „Kilograma” žūrijā. Ceremonija ir svētki, kur satikt visus darītājus un izcilības klātienē!”