• Trešdiena, 2020. gada 26. februāris
  • Vārda diena: Mētra, Evelīna, Aurēlija
  • Rīgā +1.3°C, DA vējš 1.3m/s, 740mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu diskusija. «Izvēlies nākotni! »

Izvēlies nākotni!

Izvēlies nākotni. Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates. Kam uzticēt iespēju turpmākos 5 gadus Latviju pārstāvēt Eiropas Parlamentā?

Ko var panākt 8 no Latvijas ievēlētie deputāti? Kādi ir Eiropas nākotnes izaicinājumi? Un vai Eiroparlamentā iespējams aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju intereses? Latvijas Televīzijas tiešraidē debatēs 8 kandidātu sarakstu līderi. Debates vadīs LTV žurnālisti Ina Strazdiņa un Jānis Geste.

Dalībnieki:

Andis Kudors

Jaunā konservatīvā partija

Inguna Sudraba

«Atmoda»

Ivars Ijabs

«Attīstībai/Par!»

Jānis Dinevičs

Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija

Gunta Anča

«Progresīvie»

Jānis Kuzins

«Jaunā Saskaņa»

Valdis Dombrovskis

«Jaunā Vienotība»

Einārs Graudiņš

Rīcības partija

Komentāri (1)

Henrijs Eglītis
Interesantas debates, katras partījas pārstāvis vairāk vai mazāk "cīnās" par idejām - kurām seko ļaužu masas. Tai brīdī, kad skatījums pārklājas ar dažādām metodēm ikviens cenšas izcelties kā "labākais" risinājums, lai gan debatējot diskridetējot personas publiski kārtējo reizi veicina sašķeltību. Protams, jo emocionālāk tas tiek darīts, jo vairāk var iespaidot cilvēkus (mārketings), tā ir sava veida "spēlēšanās ar uguni" (ja pretinieks nepavērš pret tevi pašu).

Manuprāt šīs vēlēšanas nebūs izņēmums un arī būs maz apmeklētas... Pēc manām domām tas būtu skaidrojams nevis ar Briseles atālumu vai citiem izskanējušiem pieņēmumiem, bet gan ar to ka "mēs-ES" veidojam birokrātisko sistēmu labirintus un šeit pazūd jebkāda cilvēcība - "saikne" starp varu un sabiedrību/tautu. Vēlēšanu rezultāti atspoguļos to cik liels skaits atbalsta šo mašinērīju, kas tiek ietērpts ".....". Analoģija - sabiedrība pasūta ēdienu pat nezinot, kas tai galdā tiks uzlikts un beigās tai noliek rēķinu, ko protams ikvienam no mums nāksies samaksāt. (Nav runa tikai par dalības tiešmaksājumiem ES).

Lai veicinātu sabiedrības atbalstu un iesaistītu kopīgā ES veidošanā tai būtu jāatgriež vara, referendum formātā. Pie mūsdienu digitālajām iespējām neredzu iemeslu kamdēļ to nevarētu paveikt. (Izmantojot Blockchain, E-ID utt. iespējas)

Pieminot referendum tēmu ceru tiks godāts Latvījas satersmes 2. punkts "Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai." un pārskatāmā nākotnē tiks samazināts nepieciešamo balsu skaits, lai sabiedrība varētu iniciēt referendumus.

Augstais nepieciešamo parakstu slieksnis principā izslēdz ~95% tēmu par, ko sabiedrība varētu vērsties un iniciēt referendumu kā tādu. (Ar to domāju, ka reāli būtu sasniedzams šis nepieciešamo parakstu slieksnis)

Lai nu kā šīs EP vēlēšanas ritētu, ieteiktu ikvienam negaidīt pārmaiņas, bet aktīvi darboties un rast risinājumus pie pašreizējām iespējām kā veicinot savu labklājību tā garu.

Quote: "To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment." - Ralph Waldo Emerson

Iesaku noskatīties šo intervīju: "Gundega Repše: Manipulēšana ar sabiedrību uzņem apgriezienus"
https://youtu.be/y_CaaRSk VE8


Veiksmi ikvienam,

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Eiropas parlamenta vēlēšanas. Pēcvēlēšanu diskusija

Izvēlies nākotni!

Eiropas parlamenta vēlēšanas. Vēlēšanu dienas raidījums

Izvēlies nākotni!

Eiropas parlamenta vēlēšanas. Vēlēšanu dienas raidījums

Izvēlies nākotni!
Anotācija

TIEŠRAIDE! Valsts prezidenta vēlēšanas. Kandidātu debates 1

Izvēlies nākotni!

Izvēlies nākotni! Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu diskusija

Izvēlies nākotni!