Pēc rakstnieces Marijas Langas romāniem veidotā daudzsēriju detektīvdrāma „Kaisles noziegumi” apvieno kriminālu intrigu ar negaidītiem kaislību pavērsieniem. Seriāls priecē acis ar elegantiem kostīmiem un vidi - tas filmēts noslēpumaini ainaviskajā Bergslāgenas reģionā Svēlandes ziemeļos, un darbība risinās pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. “Kailses noziegumi” LTV1 ēterā – svētdienās pulksten 21.40.

„Kaisles noziegumi” veikli apspēlē vairākus pēdējā laika seriālos iecienītus motīvus – pagājušā gadsimta periodu stilizāciju („Pagrīdes impērija”, „Mad men”), skandināvu kriminālā jeb tumšā (tā dēvētā scandi-noir) žanra uzvaras gājienu („Tilts”, „Noziegums”) un spēcīgas sievietes pašrealizēšanos ārkārtīgi vīrišķīgā sabiedrībā („Masters of Sex”).

Trīs galvenie varoņi – akadēmiķis Einars Būre jeb Eje (Līnuss Vālgrēns), detektīvs Kristers Vīks (Ūla Rapass) un Tūvas Novotnijas atveidotā Puka Eksteda - piedalās sarežģītu noziegumu risināšanā, paralēli cīnoties paši ar savām vēlmēm un kaislībām.

Seriāla darbība aizsākas, kad literatūras pasniedzēja Puka un viņas kolēģis Einars tiek uzaicināti atzīmēt vasaras saulgriežus uz noslēgtas salas. Abu starpā jūtamas pieaugošas simpātijas... Taču tad Puka nakts vidū atrod kādu no viesību dalībniecēm mirušu. Einars sazinās ar izmeklētāju Kristeru Vīku - abi ir bērnības draugi, kas uzauguši Bergslāgenā, bet Kristeru karjera policijā aizvedusi uz galvaspilsētu Stokholmu. Pretstatā Einara ieturētajām manierēm, Kristers ir bezbailīgs, kaislīgs un tik vīrišķīgs, kādu vien varētu iedomāties detektīvu no piecdesmitajiem gadiem. Puka ir nonākusi divu senu draugu simpātiju krustugunīs!

Noslēgtajos apstākļos, kas pastiprinās, kad salūzt salas vienīgā laiva, Puka tuvāk iepazīst gan Einaru, gan Kristeru, un palīdzot detektīvam atrisināt noziegumu, atklāj savu izmeklētājas talantu. Kopš tā brīža trijotnei lemts satikties atkārtoti, lai atrisinātu kopumā sešas klasiskas un grūti uzminamas mistērijas, kuru vienojošais elements – kaisles vadīta rīcība.