Arī šajā rudenī LTV1 ceturtdienu vakarus uzreiz pēc “Panorāmas” pulksten 21.15 iekrāsos pavāra Mārtiņa Sirmā un raidījuma „KULTA ĒDIENI” komandas radītie krāšņie kulinārie piedzīvojumi. Skatītājiem sagatavoti seši jauni, atklājumu pilni stāsti par sparģeli Vācijā, cepelīnu Lietuvā, suši Japānā, tunci Sardīnijā un boršču Ukrainā, kā arī stāsts par kafiju būs atceļojis no pašas Etiopijas. “KULTA ĒDIENI” nupat Austrijā saņēmis “Erasmus EuroMedia Awards” žūrijas atzinību par izcilību Eiropas sabiedrību izglītojoša satura raidījuma radīšanā.

Raidījuma režisore un producente Ilze Lasmane-Brože atklāj, ka balvas pieteikumam kā paraugs tika iesniegts tieši Latvijas raidījums ar mūsu rupjmaizi galvenajā lomā: „Mēs apceļojam pasauli, bet vēl foršāk, kad uz brīdi par centru, ap kuru pasaule griežas, kļūst Latvija. Mūsu mediju produkti interesē arī citus, tāpēc nevajag baidīties tos mēģināt dot arī citām valstīm.” Par vietējo profesionāļu augsto potenciālu Ilze ir pārliecināta un ļoti priecājas, ka arī starptautiski „KULTA ĒDIENU” komandas darbs ir augstu novērtēts.

Arī Mārtiņš Sirmais atzīst: „Viens es to noteikti nedarītu. Pazīstu šo raidījuma komūnu kā savu ģimeni. Tas palīdz visu darīt labāk. Jaunajos raidījumos saturs būs dziļāks un bilde vēl īstāka. Ceļot vairākas nedēļas kopā ar kādu, kurš satikts bārā vai tviterī, tas pilnīgi noteikti nebūtu iespējams, jo to vienkārši nevarētu izturēt.” Mārtiņš ir priecīgs par iespēju iepazīt kulta ēdienu izcelsmi to dzimtenē: „Joprojām ir baigi forši. Kā cilvēks tu uzzini tik daudz gan par mūžīgo, gan par lietām, kuras lieto ikdienā. Es, piemēram, esmu kafijas atkarīgais, dzeru spaiņiem. Etiopijā uzzināju, kā kafiju audzē, kā grauzdē, biju aculiecinieks, un ne tikai, -man taču ir svarīgi, ka zinu, ko es dzeru.”

Šis cēliens „KULTA ĒDIENOS” sola daudz pārsteigumu. Skatītāji varēs gan no sirds izpriecāties par vietējo eiropiešu pozitīvo trakumu, piemēram, izmantojot kosmosa izpētes tehnoloģijas sparģeļu audzēšanā, gan tiks atklāti arī kulināri drosmīgi kadri no tālāku un mums ikdienā mazpazīstamu kultūru gastronomijas aizkulisēm, kas, iespējams, kādam liks arī aizdomāties par ēdiena nozīmi un kultu no personiska skatu punkta.

Pirmais jaunās sezonas raidījums - 30. oktobrī pulksten 21.15 LTV1. Daudz interesanta arī „Sirmais. KULTA ĒDIENI” sociālo tīklu profilos twitter.com, facebook.com un draugiem.lv.