• Pirmdiena, 2020. gada 17. februāris
  • Vārda diena: Konstance, Donats
  • Rīgā +9.1°C, DA vējš 3.6m/s, 744mm Hg, 73%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Ingmārs Līdaka

Daudz laimes, jubilār!

Varbūt vēl svarīgāks par pašu stāstu ir tas, kā mēs protam to izstāstīt. Nav cilvēka, kurš publiski nebūtu kaut vai anekdoti stāstījis un pēc tam domājis: kā man tas izdevās?

Raidījums «Daudz laimes, jubilār!» aicinājis ciemos vienu no Latvijas labākajiem stāstniekiem – dzīvnieku un dabas draugu, daudzu raidījumu autoru, ilggadīgu zooloģiskā dārza runas vīru un - kopš 2018. gada - direktoru Ingmāru Līdaku.

Ja Ingmārs dzīvotu bagātā lielvalstī, tad viņa producenta talants, savienots ar personības harizmu un vīrišķīgi loģisko prātu, iespējams, būtu viņu darījis par vēl ietekmīgāku vīru, taču arī tagad  – viņa autoritāte ir nenoliedzama.

Vai par to neliecina kaut vai 418 vienības LTV arhīvā? Žurnālisti zina – ir vērts braukt pie Ingmāra. Viņš vienmēr atradīs interesantu stāstu, izstāstīs to «ar odziņu», pie tam – stāstījumu balstīs kompetentā viedoklī. Un vēl - visu saorganizēs ātri, padaloties ar paša filmētiem materiāliem. Ingmārs tiešām ir īsts briljants! Un šķiet – ne tikai žurnālistikas lauciņā vien.

LTV arhīvs glabā arī diezgan daudz ierakstu no Līdakas politiskās karjeras, kas, no attāluma skatoties, izgaismo Ingmāra skarbo izsaucienu no Saeimas tribīnes: «Aizver muti!». Kaut arī tas nebija ne politkorekti, ne pieklājīgi, tas atbalsojās tautā un tika rakstīts uz sētu stabiem ar pulverizatora baloniņiem. Un ne jau tāpēc, ka visi saprata: nokaitināts Līdaka var parādīt arī zobus. Tautā tas sabalsojās ar bezspēcības sajūtu iepretim politiskajai dubultmorālei un gludajai retorikai. Ingmārs to pateica skaļi. Un nu tas bija visu mutēs…

Andreja Volmāra sarunu ar zoologu, žurnālistu, producentu, operatoru, sabiedrisko attiecību speciālistu un politiķi Ingmāru Līdaku skatieties svētdien, 15. septembrī.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Imants Strads

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Sergejs Jēgers

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Zbigņevs Stankevičs

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Artis Robežnieks

Daudz laimes, jubilār!