• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā skaidrs, -14 °C, Z vējš, 1,03m/s
LSM Bērnistaba

Nacionālie dārgumi. 100 gramu kultūras. Zigfrīds Anna Meierovics

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

Valstvīrs ar stāju. Pirmais Latvijas ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics, kura dzīve un nāve joprojām ir noslēpumiem apvīta un bez kura, iespējams, nebūtu Latvijas valsts. Kāda ir vēsturiskā patiesība par šo cienījamo personību? Vai ir iespējams atklāt jaunus faktus par viņa likteni, kas ir traģikas caurvīts, sākot no dzimšanas brīža? 

Nesavtīgs darbs Latvijas labā un liktenīgas cilvēciskas kļūdas. Politiskā konkurence un cilvēciska ievainojamība. Kas ir viņa politisko panākumu atslēga – izcelsme, pazīšanās vai praktiskais prāts? Mīkla vilina arī mākslas ļaudis, par ko liecina nesenais Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna mūzikls  «Meierovics» uz operas skatuves un jau ceturtais mēģinājums  politiķa dzīvi pārvērst biogrāfiskā filmā. 

Komentāri (2)

Gita Morris Vāgenheima
"Amērikas Balsī" laimējās intervēt Zigfrīda Meierovica dēlu Gunāru, kurš, balsij aizlūztot, atcerējās savu pēdējo braucienu ar tēvu. Viņš esot ieradies apciemot bijušo dzīvesbiedri un bērnus lauku mājās pie Tukuma. Bērni sagaidījuši tēti ceļa galā; mazais Gunārs iesēdies tētim klēpī priekšējā sēdeklī; un tad - auto pēkšņi ieslīdējis ceļmalas grāvī. Pēc avārijas visi palikuši dzīvi, izņemot Zigfrīdu Meierovicu... Bet raidījumu klausoties, samulsināja dalībnieku tāds kā izbrīns, ka Meierovicam neesot piemitusi latviski zemnieciska smagnējība. Nu, varbūt Meierovica eleganci kā sadzīvē, tā valstiskajā darbībā noteica tie 50% viņa bībelisko gēnu? Ko? Tā nevarētu būt?
Gita Morris Vāgenheima
Gaidīju šo epizodi ar lielu interesi. Diemžēl pievīlos. Tāda sajūta, ka varbūt vajadzētu "Nacionālos dārgumus" pārcelt uz Radio, jo nav vairs te ne ko skatīties, ne ko redzēt. Tos pašus pāris foto, ko nozibināja Margēvičs, pat nepievilka tuvplānā - (neļaujot skatītājiem savām acīm pārliecināties, kādā tad nu novalkātības stāvoklī tieši bija Latvijas pirmā ārlietu ministra Zigfrīda Meierovica vienīgais bikšu un apavu pāris!)... Un tad beigās Margēviča pieminētais "SATRAUCOŠAIS FAKTS, ka Meierovics ... palika GODĪGS līdz galam." Nezinu, vai raidījuma veidotāju talanta vai (tagad modernā) naudas trūkuma dēļ, TV raidījumu par izcilāko personību LV vēsturē neizdevās papildināt ar fotogrāfiju un kinohroniku kompilāciju, kas apliecinātu raidījumā atkārtoti pieminēto Meierovica iznesību, eleganci un šarmu. Žēl.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Nacionālie dārgumi.100 g kultūras

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

Nacionālie dārgumi.100 g kultūras

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

100 g kultūras. Nacionālie dārgumi

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

100 g kultūras. Nacionālie dārgumi

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

100 g kultūras. Nacionālie dārgumi

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras