• Trešdiena, 2021. gada 24. februāris
  • Vārda diena: Diāna, Dina, Dins
  • Rīgā migla, +2 °C, D vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Zbigņevs Stankevičs

Daudz laimes, jubilār!

Dienu pēc dzimšanas dienas raidījumā «Daudz laimes, jubilār» - Rīgas arhibīskaps, metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Arhibīskaps dzimis 1955. g. 15. februārī, Lejasciema pagastā, Gulbenes rajonā. 1970. gadā beidzis Eglaines pamatskolu, 1973. – Ilūkstes vidusskolu, 1978. gadā absolvējis Rīgas Politehnisko institūtu specialitātē - Automatizēto vadības sistēmu inženieris. 

Paralēli inženiera specialitātei, kurā strādājis visu darba dzīves padomijas periodu (1978.-90.g.), samērā agri aizrāvies ar dažādiem garīgiem un dzīves piepildījuma meklējumiem – interesējies par austrumu garīgajām skolām, kāpis kalnos, kas ilgstoši bija Z. Stankeviča vaļasprieks, un, būdams ļoti sportisks (1. sporta klase vieglatlētikā), garīgos meklējumus komponējis ar fiziskiem izaicinājumiem. Kā kādā no intervijām minējis pats, vienā brīdī sapratis, ka kristīgās ticības katoliskā versija ir dvēselei tuvākais attīstības ceļš. 1996.g. ieguvis maģistra grādu Ļubļinas katoļu universitātes Teoloģijas fakultātē Polijā. 2004.g. - Licencāta grāds fundamentālteoloģijā Laterāna pontifikālajā universitātē Romā. 2008.g. piešķirts doktora grāds teoloģijā Laterāna pontifikālajā universitātē. Par katoļu priesteri ordinēts 1996. g. 16. jūnijā, savukārt Rīgas arhibīskapa amatā - no 2010. g. 8. augusta. Inteliģence, dziļas zināšanas, pazemība un cilvēciska vienkāršība – ir īpašības, kāpēc Zbigņeva Stankeviča teiktajā ieklausās arī cilvēki, kas nesauc sevi par kristiešiem. Arhibīskapa personības starojums lielā mērā ir ļoti dziedinošs iepretim  mūsdienu patērētājkultūras vērtību spiedienam.

Stankeviča kunga zinātniskajā darbībā bijušas 8 zinātniskās publikācijas, tai skaitā piecas no tām – svešvalodās. Arhibīskaps pārzina latviešu, poļu, krievu, itāļu, angļu valodas, papildus tam - spēj saprasties un izmantot literatūru arī franču un vācu valodās.

Komentāri (1)

Марите Малина
Slavēts Jēzus Kristus! Sirsnīgs un miļš sveiciens A.God. Exelence, no Daugavpils skaistaja Jubilejas Dienā! Mums ir liels gods, ka Augsti Godinājamais Arhibīskaps nāk no Daugavpils - lai Aglonas Dievmāte sārgā, svētī un uztur Excelence un Viņa vadīto Baznīcu! Bieži arī lūdzamies pie Excelences Mammas kapa....tā arī bija šodien...Ar dziļo un patiesu cieņu katoļi no Daugavpils.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Liepājas teātra aktieris, mūziķis Edgars Pujāts

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Daņiļenko 1

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Aurēlija Anužīte-Lauciņa

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Mārtiņš Sirmais

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Edgars Pujāts

Daudz laimes, jubilār!