• Piektdiena, 2020. gada 10. jūlijs
  • Vārda diena: Lija, Olīvija, Odrija, Olivers
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» īpašā izlase: Dailes teātra «Vārnu ielas republika»

Teātris.zip

«Teātris.zip» īpašajā izlasē piedāvājam Dailes teātra izrādi bērniem divos cēlienos «Vārnu ielas republika».

Par izrādi

Iestudējums, kura pamatā ir pēc Jāņa Grīziņa romāna motīviem veidotais Laura Gundara dramatizējums, pirmizrādi piedzīvoja 2011. gada 18. martā. Izrādes režisore - Laura Groza-Ķibere. Scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece - Anna Heinrihsone, mūzikas autors - Goran Gora.

Lomās: Lauris Subatnieks, Kristīne Nevarauska, Intars Rešetins, Aldis Siliņš, Artūrs Dīcis, Dainis Grūbe, Gints Grāvelis, Lauris Dzelzītis, Mārtiņš Počs, Ilze Vazdika, Akvelīna Līvmane, Indra Briķe, Pēteris Liepiņš, Pēteris Gaudiņš, Dainis Gaidelis, Ivars Auziņš.

Izrāde saņēma «Spēlmaņu nakts» balvu kā Gada izrādei bērniem vai jauniešiem.
Izrāde nominēta laikraksta «Diena» gada balvai kultūrā.

Kritiķa komentārs

Teātra kritiķe Kitija Balcare:

«Visīstākais laiks ir bērnība, jo tas ir kategorisks, spilgts un dinamikas pilns. Tikpat īsta ir aizrautīgi un asprātīgi iestudētā režisores Lauras Grozas-Ķiberes izrāde bērniem un jauniešiem «Vārnu ielas republika», kas tapusi pēc  Jāņa Grīziņa romāna motīviem. Lai arī tie ir pirms vairāk nekā 100 gadiem sapņus izdzīvojušie Grīziņkalna bērni, tomēr paralēles ar dalīšanos «nometnēs» ir viegli saskatāmas arī šodienas sabiedrībā un tās dienaskārtībā: it īpaši laikā, kad nerimst diskusijas par migrantu plūsmām un kultūru atšķirībām, no globālā aizvien vairāk ietiecoties lokālajā.
Koši un dzīvelīgi būvēta mazā pasaule, skanot pievilcīgai Goran Gora radītai izrādes oriģinālmūzikai (starp citu, mūziķa debija teātra mūzikas žanrā), izteiksmīgiem tēliem ļauj izdzīvot savus sapņus Dailes teātra izrādē.

Turklāt izrāde lasāma vairākos jēgpilnos līmeņos – no bērnu rotaļām līdz pat eksistenciālām atziņām. Līdz ar to izrāde pārtop par vērtīgu skatāmgabalu ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī viņu vecākiem.»

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!