• Ceturtdiena, 2020. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
  • Rīgā +0.4°C, ZR vējš 0.9m/s, 742mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

V.I.P. Fināls!

V.I.P.

Erudīcijas finālspēlē mūs sagaida kopīgās četrdesmit minūtes, kurās meklēsim atbildes uz divdesmit jautājumiem  un runāsim arī par naudu. Arī diviem skatītājiem, kuri iesūtījuši savus jautājumus, būs iespēja tikt pie naudas balvas. Pusfinālos tiesības spēlēt finālā izcīnīja liepājnieka Vernera Kirša un rīdzinieka Inta Bruņenieka komandas.

Finālisti:

Verners Kiršs, komandas kapteinis, liepājnieks , ikdienā saistīts ar telekomunikācijām.. Latvijas minigolfa federācijas sporta direktors. Galvenais minigolfa attīstītājs Latvijā. Interesē sports, īpaši minigolfs un mūzika.

Kristiāna Kirša, kapteiņa vecākā meita. Maģistra grāds komunikāciju zinātnē, drīz būs doktore. Aizraujas ar krustvārdu mīklām un vēsturi. Strādā Latvijas Nacionajā bibliotēkā. Latvijas izlases minigolfa spēlētāja.

Madara Ambrēna – kapteiņa meita. Dzied korī «Kamēr…», ir kora  direktore. Savulaik Eiropas juniora čempione minigolfā. Strādā valsts pārvaldē. Patīk prāta spēles, nāk pārbaudīt savu erudīciju.

Ints Bruņenieks,  komandas kapteinis, darba laikā un lielu daļu brīvā laika ārsts- ķirurgs flebologs, patīk lasīt grāmatas un zināšanas pielietot dažādās prāta spēlēs. Mēdz klaiņot pa mežiem un purviem, lai atrastu kādu rogaininga kontrolpunktu. 2017. gada vasarā sasniegts viens no sapņiem- veiksmīga finišēšana pasaules čempionātā rogainingā.

Jana Priedniece, kapteiņa draudzene un cīņu biedrene prāta spēlēs un slēpņošanā. Bijusi kriminālziņu žurnāliste, bet nu  rūpējas par dažādu uzņēmumu sabiedrisko attiecību lietām. Uz darbu dodas ar velosipēdu, arī ziemā, jo uzskata, ka Latvijā nav riteņbraukšanai nepiemērotu laika apstākļu. Sirds un dvēsele pieder tautas dejām, krustvārdu mīklām un spontānām ekspedīcijām pa Latviju.

Pēteris Začests, kapteiņa draugs un cīņu biedrs prāta spēlēs. Interesējas par mūziku un politiku, patīk skatīties hokeju, ralliju un apceļot interesantas vietas gan Latvijā, gan ārpus Latvijas.

Komentāri (2)

LTV1VIP
Nereti rediģējot erudīcijas jautājumus ir sajūta, ka būtu jāpasaka tas un vēl arī tas, lai izvairītos no neprecizitātēm, rezultātā gandrīz viss būtu pateikts priekšā un varētu zust spēles, veiksmes elements. VIP formāts sniedz iespēju ''ātvērt'' papildiespējas, lūk, tās paskaidro, precizē jautājumu, kā pareizi norādījāt. Komanda tās izmanto, ja nav pārliecināta vai nezin atbildi, bet Gēte ir visiem zināma personība, kuras vārdu visticamāk vismaz 50% erudītu zinātu arī bez papildiespējām, tā pat kā Mocarta vārdu, Meirovica u.c. Uzskatām, ka jautājums un papildiespējas spēlē bija korektas!
Gita Morris Vāgenheima
8. jautājumā par Fausta vārdu - vajadzēja precizēt "nosaukt PILNU Fausta vārdu" nevis tikai "Fausta vārdu". Papildiespējā parādījās "pirmais vārds tāds pats kā Gētem", kas liek domāt, ka Faustam ir bijuši vairāki vārdi, no kuriem PIRMAIS tāds pats kā Gētem. Arvienvārdsakot, ja jautājums ir nosaukt VĀRDU, tad pat visģeniālākajam VIP dalībniekam nevarētu ienākt prāta, ka runa ir par DIVIEM (vai vairāk) vārdiem. Tātad komandai būtu jāatdod atpakaļ tie 150 punkti. Piemērs varētu būt - nosaukt pirmā LV ārlietu ministra vārdu: Zigfrīds (Meierovics). Nosaukt PILNU PIRMĀ LV ārlietu ministra vārdu - pareizai atbildei būtu jābūt Zigfrīds Anna Meierovics. Ne?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

V.I.P. 1

V.I.P.
Anotācija

V.I.P. 2. marts

V.I.P.

V.I.P.

V.I.P.
Anotācija

V.I.P. 24. februāris. Fināls!

V.I.P.

V.I.P. 6

V.I.P.