• Sestdiena, 2021. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
  • Rīgā skaidrs, +3 °C, Z/ZR vējš, 7,20m/s
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» īpašā izlase: Nacionālā teātra izrāde «Minhauzena precības» (2005)

Teātris.zip

Cikla «Teātris.zip» īpašajā izlasē piedāvājam 2005.gadā Latvijas Nacionālajā teātrī iestudētās Mārtiņa Zīverta lugas „Minhauzena precības” ierakstu.

Izrādes veidotāji

Mārtiņa Zīverta «Minhauzena precības» Latvijas Nacionālajā teātrī 2005.gadā iestudēja režisors Edmunds Freibergs.

Izrādes scenogrāfs Gunārs Zemgals, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, komponists Valdis Zilveris.

Lomās: Ivars Puga, Daiga Gaismiņa, Uldis Dumpis, Mārcis Maņjakovs, Astrīda Kairiša, Līga Vītiņa, Uldis Norenbergs, Juris Rudzītis, Lāsma Kugrēna, Juris Hiršs.

Kritiķa vērtējums

Teātra kritiķe Kitija Balcare:

«Izrāde, ar ko 2005. gada rudenī Latvijas Nacionālais teātris uzsāk jauno teātra sezonu, ir romantiska komēdija jeb pasaka pieaugušajiem «Minhauzena precības». Tā ir klasiska komēdija, kur dramaturga Mārtiņa Zīverta asprātīgos situāciju dialogos mijas patiesība un meli, nauda un mīlestība, prieki un asaras.

Izrāde liek gan just, gan smieties līdzi varoņu attiecību līkločiem, neatkarīgi no gadu simta un desmita, kurā dzīvo skatītājs.

Tas stāstam, kas iedvesmu aizņēmies vēsturiskos faktos un it kā noris Duntes muižā 18. gadsimta pirmajā pusē, izdodas tālabad, ka dramaturgs Zīverts lugu rada ne tik daudz lai portretētu laikmetu, bet gan lai iezīmētu cilvēkbūtības daudzšķautņainību.

Un režisors Edmunds Freibergs šo pamatpieeju saglabā, fantazētāja brīvkunga fon Minhauzena «ādā» ieceļot Ivaru Pugu, kaprīzās muižas dāmas Jakobīnes dilemmas liekot just Daigai Gaismiņai, bet sirds cīnītāju lomās ir Uldis Dumpis Uksena lomā un Mārcis Maņjakovs valdonīgā Nariškina lomā.»

Raidījumu ciklu atbalsta

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!