• Trešdiena, 2021. gada 20. janvāris
  • Vārda diena: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • Rīgā skaidrs, -11 °C, D/DA vējš, 5,14m/s
LSM Bērnistaba

Parasta okupācija. LTV dokumentāla filma

LTV filmas

Kādā jūnija rītā latviešu tauta pamodās brīva. Teju pusi no gadsimta tika pausts, ka tam pie vainas esot revolucionārā situācija valstī, kur vadība vairs nevarēja, bet vienkāršie iedzīvotāji vairs negribēja dzīvot kā ierasti, un tāpēc Latvija pēkšņi pārtapa par spoži mirdzošu māsu dižajā padomju «vainagā».

Vai tas patiesi bija evolūcijas un revolūcijas rezultāts, vai tomēr parasta okupācija? Latvijas Televīzijas dokumentālā filma «Parasta okupācija» tapusi, pieminot 1940. gada liktenīgos vēsturiskos notikumus.

Komentāri (7)

Andrew Fon Greenfeld
Ņemsim vērā, ka Kārlim Ulmanim bija tautsaimnieka, ne politiķa talants. Lasīju, ka tajās traģiskajās dienās bojā gāja Latvijas robežsargi ar savām ģimenēm, kuri toreiz pildīja savu dienesta pienākumu. Kādēļ mēs nezinām vi ņu vārdus ? Ilga Kreituse norādījusi, ka K. Ulmanis nav bijis pietiekoši tālredzīgs stratēģis, jo neinformēja sabiedrību par notiekošo.
Gita Morris Vāgenheima
Skaidrības labad atļaušos atgādināt, ka 1939. gada 5. septembrī uz Maskavu parakstīt "savstarpējās aizsardzības un neuzbrukšanas līgumu" bija ielūgtas visas četras Baltijas valstis: Lietuva, Latvija, Igaunija UN Somija! Tātad izejas punkts visām četrām bija vienāds.
Andrew Fon Greenfeld
Gita Vāgenheima ir bijusi aktrise, kuru augsti vērtēja mani vecāki. Varbūt, tā esiet Jūs? Tas būtu ļoti patīkami!
Gita Morris Vāgenheima
Ja Latvijas toreizējā valdība 1939. gada 5. septembrī BEZ IERUNĀM parakstīja "savstarpējās aizsardzības un neuzbrukšanas līgumu" ar Krieviju, un 1940. gada 16. jūnijā pieņēma Krievijas ultimātu un BEZ IERUNĀM izpildīja ultimāta prasības - vai to gluži var saukt par ... okupāciju? Varbūt, uzsveru VARBŪT šo vēlmju domāšanā un pašapmānā balstīto vēstures interpretāciju varētu pieņemt, ja vien nebūtu to pagānu SOMU, kuri, saprotiet jel, nedz minēto līgumu parakstīja, nedz jebkādus ultimātus pieņēma un iesoļoja vēsturē ar paceltu galvu! Visiem patīk runāt par 1940. gadu, bet Jau 1939. -ajā gadā Ulmaņa valdība IELAIDA Latvijā 26 000 sarkanās armijas karavīru, kā arī Liepājas ostā ĻĀVA noenkuroties bruņukuģim "Kirov", no kurienes tas devās karot pret SOMIEM, kuri izsita Kirovu no ierindas ar lokiem, bultām, milnām, šķēpiem un arbaletiem, pie tam to veicot uz slēpēm!!! - Jautājums ir: kāpēc Latvija, Lietuva un Igaunija neapvienojās un nestājās pretim krieviem plecu pie pleca ar somiem? Varbūt, ka "17. jūnijs" būtu piemērots datums, lai mēģinātu godīgi atbildēt uz ŠO jautājumu, ne?
Daina Manush
Paldies par Jūsu komentāru. Noskatījos filmu ar prieku, jo nebija emociju, tikai fakti, un man tiešām radăs sajūta, ka viss bija tik ğeniāli izplānots no PSSR, ka īsti nav "tīras" okupācijas sajūtas.
Bet Somija taču nepadevās...
Maija Zeipiņa
Vēsture jebkuros laikos ir grozīta valdošās varas interesēs. Šī filma ir ar tiem pašiem vēsturiskajiem kadriem izveidota, bet ar pavisam citu saturu, kā tos rādīja un stāstīja tūlīt pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. "Cepure nost" diktoram M. Andersonam par izteiksmīgo balss intonāciju, kur tekstos par K Ulmani, kuram zem krievu šautenes stobra bija jāparaksta visi papīri, jaunā paaudze sapratīs ka , ja nebūtu Ulmaņa, krievu okupācijas nebūtu. Skumji.
Andris Kilēvics
Tāda nu ir Latvijas vēsture.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Riekstkodis. Balets.

LTV filmas