• Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
  • Vārda diena: Sofija, Taiga, Airita, Arita
  • Rīgā mākoņains, +14 °C, Z vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

«Cytaidi latviskais» 3. sērija

Cytaidi latviskais

‘’Cytaidi latviskais’’ līdz šim nav viesojies nevienā zemnieku ģimenē. Novada  zemnieki ir tie, uz kuru pleciem  balstās  reģiona ekonomika un parļ kuriem mēdzam teikt–  lauku dzīves gēns ir katrā no mums neatkarīgi no tā, kur dzīvojam

Kāds ir īsts zemnieks? Tāds, kurš darbus dara pats un kopā ar savu ģimeni. Latgalē tādu zemnieku ir vairāki simti. Šoreiz «Cytaidi latviskais» dodas uz Aglonas novadu z/s ‘’Ziediņi’’ pie Valaiņu ģimenes.

Jānis un Dzintra kopā ar dēlu un meitu apsaimnieko vairākus hektārus lielu platību ar zemi, ar lauksaimniecību nodarbojas jau no Atmodas gadiem un ir izmēģinājuši teju visus lauksaimnieciskās ražošanas veidus un virzienus. Šobrīd viņu specializācija ir šķirnes liellopi, bet audzē arī graudus, iekopj augļu dārzu, ir mežs un dīķi. Stipra rakstura cilvēki, kuri ir pārvarējuši daudzas grūtības, likteņa triecienus, bet nav pazaudējuši dzīves sparu, dāsnumu un dzīvesprieku. Spēku smeļas dzimtajā zemē, ģimenē, mīlestībā.

Raidījumu vada latgaliešu rakstnieks Valentīns Lukaševičs, raidījums pārraidīts latgaliešu valodā ar subtitriem latviešu literārajā valodā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!