• Trešdiena, 2020. gada 22. janvāris
  • Vārda diena: Austris
  • Rīgā +3.1°C, ZR vējš 4.5m/s, 762mm Hg, 76%
LSM Bērnistaba

Atslēgas: «Baltijas ceļš. Mūsu miermīlīgās neatkarības cīņas lielākā kauja»

Atslēgas

1989. gada 23. augusta Baltijas ceļa akciju gadsimta vēstures nozīmīgumā liek uzreiz aiz Latvijas Brīvības cīņām. Kaut arī cīnītāju tajā bija vēl daudz vairāk, un savu panācām bez neviena šāviena. Miljoniem roku simtos kilometru.  Tādu tautas brīvības manifestu, turklāt no trim tautām vienlaicīgu, pasaules vēsture nebija un arvien vēl nav pieredzējusi.

Pirmoreiz ideja par «dzīvo ķēdi» izskanēja 15. jūlijā, akcija notika jau 23. augustā. Noorganizēta tā tikai piecās nedēļās. Galvenais uzdevums – panākt iespējami vienmērīgāku ļaužu izvietojumu un ķēdes nepārtrauktību. Lai to nodrošinātu, tika rēķināts, ka vienam cilvēkam izstieptu roku platumā jāatvēl pusotrs metrs. Tātad, 600 kilometru posmā no Viļņas caur Rīgu līdz Tallinai jāsavāc vismaz 400 tūkstoši cilvēku, pāri par simts tūkstošiem no katras valsts. Kā to realizēt tik īsā laikā, turklāt bez šodien pierastajiem sakaru līdzekļiem?  Tomēr Baltijas ceļš izdevās. Ne tik vien izdevās, bet ar grandiozu vērienu pārspēja pat pārdrošākās prognozes. Kā mums tas izdevās?

Komentāri (2)

Klāvs Taimiņš
Tolaik Ivars Ķezbers aizliedza radio pārraidi. Šobrīd Dace Ķezbere no analoga amata atlaiž LTV valdi par šādu raidījumu tapšanu. Sagadīšanās?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Atslēgas

Atslēgas
Anotācija

Atslēgas: «Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO»

Atslēgas

Atslēgas: „Padomju Latvijas industriālais milzis RAF”

Atslēgas