Ķeguma "Grand Prix" posms pasaules čempionātā motokrosā

Šodien Ķegumā aizvadīta pēdējā diena Pasaules motokrosa čempionātā maratonam. Vēsturiskais sporta forums noorganizēts un aizvadīts perfekti. Vairāk Matīss Timofejevs.

Motokrosa vēsturē vienā trasē pirmo reizi norisinājās 3 PČ posmi pēc kārtas. Noslēdzošjam no tiem nosaukums bija MXGP Ķegums.

Latvijai kā ierasts divi dalībnieki Matīss Karro, kuram līdz šim nebija izdevies tikt pie punktiem, un katrā braucienā punktus izcīnījušais Kārlis Sabulis.

Pirmajā braucienā ļoti labs starts Sabulim. Kārlis sākumā bija vienpadsmitais, atšķirībā no pirmajiem posmiem šoreiz tempu spēja noturēt līdz pat pēdējiem apļiem, tomēr īsi pirms finiša zaudētas vairākas pozīcijas un finišā 16. vieta.

Otrajā Sabulim pamatīga neveiksme startā, pēc kuras nācās visiem dzīties pakaļ no pēdējās pozīcijas – Kārlis aizcīnījās līdz 23. vietai, summā tas deva 20. pozīciju. Sabulis izcīnīja punktus 5 no 6 Pasaules čempionāta braucieniem.

Intervija - Kārlis Sabulis, «WZ – Racing» motokrosa braucējs

Matīsam Karro sniegumu uzlabot neizdevās. Pirmajā braucienā viņam 25. vieta, otrajā jau daudz labāks starts – Matīss cīnījās par vietu 20 niekā, bet palika 21. Summā tas deva 25 vietu. Trešajā posmā pēc kārtas Karro palika bez punktiem.

Intervija - Matīss Karro, «MX Moduls» motokrosa braucējs

Lieli pārdzīvojumi Lietuvas faniem. Atkal laba kvalifikācija Armīnam Jasikonim – viņam otrā vieta. Šoreiz starts viņu nepievīla, stabili braucot pirmajā braucienā Jasikonim otrā vieta. Otrajā brauceinā pēc ne tik sekmīga starta pamazām, pamazām Armīns aizcīnījās līdz vietai, summā lietuvietim tas deva 3. pozīciju. Summā tas deva otro vietu.

Uzvara Ķeguma posmā stabili braucošajam Nīderlandes sportistam Džefrijam Herlingam, bet trešais šoreiz spānis Horhe Prado.

MX2 klasē pēc iepriekšējā posma neveiksmes bija atguvies francūzis – Toms Viāls. Viņam abos braucienos spraiga cīņu noorganizēja beļģis Jago Gērtss. Pirmjā uzvarēja Viāls, otrajā Gērtss un summā uzvara tika beļģim.