• Trešdiena, 2020. gada 25. novembris
  • Vārda diena: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Nacionālie dārgumi.100 gramu kultūras. Kur slēpjas lugas „Pūt, vējiņi!” fenomens?

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

Kur slēpjas lugas „Pūt, vējiņi!” fenomens? Vai poētismā un ilgās? Rakstot šo dramatisko darbu, Rainis ilgojās pēc Latvijas, bet mums tā jau ir. Kas šodien ir šīs ilgas? Kāpēc šī ir populārākā Raiņa luga ? Šādus jautājumus uzdod Nacionālā teātra trupa  un režisors Elmārs Seņkovs jaunajā šī Raiņa darba iestudējumā.

Lugu „Pūt, vējiņi!” iestudējuši daudzi latviešu režisori - AleksisMierlauks,  Eduards Smiļģis, Felicita Ertnere, Māra Ķimele,Oļģerts Kroders un citi. Pēc lugas motīviem tapusi leģendārā Gunāra Pieša filma ar Esmeraldu Ermali un Ģirtu Jakovļevu galvenajās lomās.

No 21. gadsimta  „Pūt, vējiņi!”iestudējumiem plašu rezonansi guvis Gaļinas Poļiščukas iestudējums Nacionālajā teātrī.Daudziem atmiņā joprojām ir Liepājas teātra izrāde - Kārļa Lāča, Evitas Mamajas un Jāņa Elsberga mūzikls „Pūt, vējiņi!” Dž.Dž.Džilindžera režijā. Silvija Radzobe to nodēvējusi par pirmo īsto modernā skatuves valodā atrisināto nacionālo mūziklu, kas palīdz saprast latvieša dvēseli.

Kāda ir „Pūt,  vējiņi!”lugas iestudējumu vēsture uz Latvijas teātru skatuvēm, un ko tie atklāj par mums - latviešiem, saruna ar režisori Māru Ķimeli, teātra zinātnieku Jāni Siliņu un aktrisi Esmeraldu Ermali.

Komentāri (1)

Gita Morris Vāgenheima
Nu-renu - pietiek tikai uzaicināt pareizos viesus, un raidījums tāds, ka nevar ne atrauties! Gaidīju to ar lielu interesi un nepievīlos. Varbūt sajūsmā palaidu garām, bet - likās, ka, runājot par visiem mīļo tautas dziesmu, izpalika fakts, ka Rainis savu "Pūt, vējiņi" tā arī ir nodēvējis - "TAUTAS DZIESMA piecos cēlienos"? Un atļaušos iebilst Mārai, kura teicās Uldi noturējusi par proletārieti, kurā Rainis it kā vīlies. Nebūt nē - Uldis Rainim ir brīvs un neatkarīgs "tirgus krāpējs -laivenieks" - latviešiem jaunas - tirgoņu šķiras pārstāvis, kas vairs ne citiem kalpo, ne citus izkalpina. Dzer? - jā, bet par SAVU naudu. Skrien kumeliņus? Jā, bet SAVUS! Un līgaviņu PATS prec, tēvam mātei neprasot. Interesanti, ka arī Blaumaņa Edgars ir "krogus dzērājiņš un kumeliņu skrējējiņš," bet - vācu kunga staļļa puisis. Ir, par ko aizdomāties. Tāpēc PALDIES šī raidījuma veidotājiem un dalībniekiem!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Nacionālie dārgumi.100 g kultūras

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

Nacionālie dārgumi.100 g kultūras

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

100 g kultūras. Nacionālie dārgumi

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

100 g kultūras. Nacionālie dārgumi

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

100 g kultūras. Nacionālie dārgumi

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras