Kur slēpjas lugas „Pūt, vējiņi!” fenomens? Vai poētismā un ilgās? Rakstot šo dramatisko darbu, Rainis ilgojās pēc Latvijas, bet mums tā jau ir. Kas šodien ir šīs ilgas? Kāpēc šī ir populārākā Raiņa luga ? Šādus jautājumus uzdod Nacionālā teātra trupa  un režisors Elmārs Seņkovs jaunajā šī Raiņa darba iestudējumā.

Lugu „Pūt, vējiņi!” iestudējuši daudzi latviešu režisori - AleksisMierlauks,  Eduards Smiļģis, Felicita Ertnere, Māra Ķimele,Oļģerts Kroders un citi. Pēc lugas motīviem tapusi leģendārā Gunāra Pieša filma ar Esmeraldu Ermali un Ģirtu Jakovļevu galvenajās lomās.

No 21. gadsimta  „Pūt, vējiņi!”iestudējumiem plašu rezonansi guvis Gaļinas Poļiščukas iestudējums Nacionālajā teātrī.Daudziem atmiņā joprojām ir Liepājas teātra izrāde - Kārļa Lāča, Evitas Mamajas un Jāņa Elsberga mūzikls „Pūt, vējiņi!” Dž.Dž.Džilindžera režijā. Silvija Radzobe to nodēvējusi par pirmo īsto modernā skatuves valodā atrisināto nacionālo mūziklu, kas palīdz saprast latvieša dvēseli.

Kāda ir „Pūt,  vējiņi!”lugas iestudējumu vēsture uz Latvijas teātru skatuvēm, un ko tie atklāj par mums - latviešiem, saruna ar režisori Māru Ķimeli, teātra zinātnieku Jāni Siliņu un aktrisi Esmeraldu Ermali.