Interesanti, ka Leldes pašas dzimta ir cēlusies no zviedru vikingiem un latviešu jūrniekiem. Bērnības vecā zvejnieku māja Vecmīlgrāvī tagad ir nojaukta, taču, kā intervijā stāsta pati aktrise: “Jūra man ir tuva, kopš sevi atceros, gandrīz visi mani senči šīs zemes dzīvi noslēguši nevis uz zemes, bet gan uz jūras – tas viņiem bija gandrīz vai goda jautājums. Tāpēc, piemēram, Elzas loma, vide un tematika filmā “Vecā jūrnieku ligzda” (rež. A. Brenčs, 1989) man bija ļoti saprotama.”

Lelde izglītojusies Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, kas joprojām spoguļojas viņas staltajā, sievišķīgajā stāvā. Vēlāk, vēl teju bērns būdama, 13 gadu vecumā iestājusies Tautas kinoaktieru studijā izcilo pedagogu, režisoru Ainas Matīsas, Arnolda Liniņa un kustību konsultantes Ērikas Ferdas vadībā. Vēlāk pie šiem pašiem pedagogiem turpinājusi aktiermeistarības izglītību Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātē, 1982. gadā absolvējot Dailes teātra 7. studiju kopā ar vēlākiem kolēģiem teātrī: Hariju Spanovski, Gundaru Āboliņu, Ligitu Skujiņu, Jāni Jarānu, Māru Zvaigzni, Andri Morkānu, Juri Frinbergu, Guntu Grīvu un citiem.

90. gados teātra karjeru nomainījusi pret darbošanos reklāmas un sabiedrisko attiecību jomā, kur savā ziņā darbu turpina joprojām, esot Eiropas Latviešu apvienības valdē, pirms tam vadot kultūras nozari.

Kopš 2013. gada Lelde aktīvi iekļāvusies Francijas latviešu diasporas aktivitātēs, ir kora “Latve” un dažādu radošu projektu iniciatore un dalībniece. Bijusi latviešu valodas pasniedzēja Parīzes valodu institūtā.

Raidījuma saruna ir dzirkstoša prieka pilna, un to papildina Latvijas Televīzijas arhīva materiāli.