• Trešdiena, 2019. gada 23. oktobris
  • Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
  • Rīgā +11.9°C, DR vējš 2.7m/s, 762mm Hg, 78%
LSM Bērnistaba

«Zemes stāsti» 2. sērija

Nedzirdīgajiem

Ceļmalā pie pašas Lietuvas robežas Leišmalē nezinātājs pabrauc garām vienam no Latvijas lauku veiksmes stāstiem. Saimniecības, kas spējušas attīstīties no dažiem hektāriem zemes līdz pat simtiem. Tas ir kā jebkurš darbs – ir jāgrib strādāt un smagi, tad viss esot iespējams! Bet vai ir iespējams parastam lauku puisim savām rokām nopelnīt milijonu?

2006. gadā Kaspars Ādams ienāca pamestā lauku mājā. 24 gadu vecumā viņš sāka dažu gaļas lopu saimniecību. Viņš bija jauns vēl nepieredzējis, bet ar spilgtu redzējumu, ko un kā vēlas darīt. Šodien, 10 gadu laikā, viņš ir spējis radīt sadarbību ar visiem Latvijas gaļas lopkopjiem un nodrošina lopu izsoli Eiropas tirgus vajadzībām. Par Latvijas lauksaimnieku izaudzētajiem teļiem vai gotiņām cīnās gaļas uzpircēji, kuri savukārt dzīvniekus vēlāk transportē uz tālāku audzēšanu. Tie vēlāk nonāk smalkos Eiropas restorānos.

Studiju gados, kad Kaspars jau cieši bija nolēmis savu dzīvi saistīt ar lauksaimniecību, viņš aktīvi sāka interesēties par lielopu izsolēm Eiropā un pasaulē. Viņu to darīt pamudināja niknums par Latvijā valdošo tirgu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Punkti uz i

Nedzirdīgajiem

Province: «Iekš vien mier»

Nedzirdīgajiem

Sporta ziņas

Nedzirdīgajiem

Kultūras ziņas

Nedzirdīgajiem