• Trešdiena, 2021. gada 24. februāris
  • Vārda diena: Diāna, Dina, Dins
  • Rīgā migla, +4 °C, D/DR vējš, 4,63m/s
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: «Kas notiek JRT rekonstrukcijas lietā?»

Kultūršoks

Jau gadu Smiļģa mājā nenotiek būvdarbi, un šonedēļ emocionālu video kampaņu sācis Jaunais Rīgas teātris. Tikmēr konkursā patlaban tiek meklēts jauns būvnieks.  Kas notiek ap Jaunā Rīgas teātra vēsturiskās ēkas rekonstrukciju – tā šīs nedēļas raidījuma «Kultūršoks» tēma.

Komentāri (3)

Gita Morris Vāgenheima
Anotācijas teksts: "Jau gadu Smiļģa mājā nenotiek būvdarbi..." - - - Vai "Smiļģa māja" nav tā, kas atrodas Pārdaugavā - trīsstūrī starp Talsu un Smiļģa (bijušās Dārtas) ielām? - - - Un ko nozīmē vārdu salikums "jau gadu nenotiek"?
Zane Brikmane
Jāpiekrīt, ka biežāk par Smiļģa māju tiek saukta Āgenskalnā esošā ēka, kur izcilais režisors arī dzīvoja, taču tāpat mēdz apzīmēt arī Lāčplēša ielas 25. namu, kur latviešu teātra tēvs dibināja Dailes teātri. https://kulturaskanons.lv/archive/eduarda-smi lga-dailes-teatris/
Attiecībā uz būvdarbiem adresē - 2018. gada maijā ēku kompleksa rekonstrukcijas būvdarbu iepirkumā uzvarēja “RERE Būve 1”, septembrī tika sākti darbi, taču tā paša gada novembrī pāļu urbšanas rezultātā saka plaisāt blakus esošo māju sienas, darbus apturēja, meklēja risinājumus, kā to izdarīt saudzīgāk. Un vasarā sekoja līguma laušana ar būvnieku un tiesvedība. https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kulturtelpa /kultursoks-jauna-rigas-teatra-buvdarbi-turpin as-traucejumus-piedzivo-teju-katra-buve.a31128 5/
Gita Morris Vāgenheima
Pozitīvais moments šajā bēdu stāstā ir tāds, ka - paldies-dievam - latvju būvnieki nedarbojās senajā Ēģiptē, citādi faraoniem nebūtu ko cerēt uz piramīdām! Nu, ja latvju būvfirmas nespēj veikt savu darbu, tad - Latvijai kā Eirosavienības valstij - kāpēc negriezties pēc palīdzības Vācijā vai Somijā vai citās zemēs, kur būvfirmas grib, prot un spēj veikt vēsturisku ēku restaurāciju un modernizāciju? Uzstādīt naudas un laika tāmi un tad ķerties pie darba. Kas tur tik sarežģīts?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Kultūršoks. «Kam piederēs Pēterbaznīca?»

Kultūršoks
Anotācija

Kultūršoks: «Kam piederēs Pēterbaznīca?»

Kultūršoks
Anotācija

Kultūršoks: «Koncertzāles celšana kā mūžīga cirka spēle»

Kultūršoks