• Sestdiena, 2020. gada 4. aprīlis
  • Vārda diena: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  • Rīgā +2.7°C, DR vējš 1.8m/s, 754mm Hg, 73%
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Āderes»

Aizliegtais paņēmiens

Latviešu paaudžu paaudzēs daudzinātās zemes eneģijas dzīslas - āderes - izrādās, ir nenotveramas. Rīkojam eksperimentu: četri rīkstnieki, un atklājas, ka katram ir savs variants par to, kur ir āderu krustpunkti. Un kam tagad lai tic? Varbūt tomēr labāk ģeologiem un fiziķiem?

«Aizliegtais paņēmiens». Operācija: «Āderes» pirmdien 19.30 LTV1.

Komentāri (2)

Lauris Galins
Sižets par āderēm izskatās pēc kāda pasūtījuma ar mērķi diskreditēt rīkstniekus, jo āderu speciālistiem tika piedāvāts pārbaudīt savas spējas vietā, kur faktiski nav nosakāmas ūdens āderes, piemēram - līdzenumos, ar grunti kas ir ūdens caurlaidīga- klasiski, - Jūrmala, Jaunmārupe utl, nav pazemes ūdens kustību, tur ir mazkustīgs ūdens horizonts vienmērīgā dziļumā no virsmas kā ezerā, lai noteiktu ūdens āderes ir jābūt pazemes ūdens dzīslām (tecējumam), noteikt tās baseinā kur ir mazkustīga ūdens horizonts, ir tas pats kas speciālistam likt noteikt ūdens āderes purvā vai ezera vidū. Pavisam cita aina būtu ja šos speciālistus aizvestu uz pauguraini un kalnainā apvidū
liktu noteikt ūdens āderu vietas. Mani nedaudz izbrīna ģeologa nezināšana par šiem pamat procesiem, un cita starpā, arī zinātniekam kurš apgalvo ka nav definējuma par āderēm ir taisnība, jo cilvēks kurš nosaka āderes ir kā mērinstruments, kurš vadās pēc izjūtām, vai arī, pēc placebo efekta, kas šajā gadījumā, tikai traucē šī instrumenta (rīkstnieka) darbībai.
Atis Blumfelds
Kā jau teicu Jums telefonsarunā, šis raidījums būtu jāpārtaisa, lai tiešām izglītotu, nevis dezinformētu jau tā sentēvu viedumu zaudējušo Latvijas sabiedrību. Labprāt bez maksas palīdzēšu Jums šajā sakarā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Sejas maskas: kā ir patiesībā?»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens - «Koronas gūstā» 2

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Koronas gūstā» 3

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Tuncis un griķi»

Aizliegtais paņēmiens