• Otrdiena, 2020. gada 7. jūlijs
  • Vārda diena: Maruta, Alda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

MNTHA saņem ielūgumu uz pozitīvo emociju šovu «LAI TOP!»

LAI TOP!

Folkloras kopa „Tarkšķi”, kura sākotnēji darbojās Rīgas 99.vidusskolā, bet kopš 2001. gada – Iecavā, un kuras sastāvā ir 90 dalībnieku četrās vecuma grupās, Dziesmu svētkos šogad piedalīsies jau piekto reizi. Uz pirmajiem svētkiem viņi gatavojušies ļoti cītīgi – pat rīkojuši nometnes, lai apgūtu repertuāru, šuvuši tērpus, gādājuši mūzikas instrumentus – tas bijis pirms 1995. gada svētkiem, gandrīz pašā „Tarkšķu” sākumā. 

Tarkšķi rīko vasaras nometnes, kurās bērni sadraudzējas un atbrīvo savas radošās enerģijas, kā arī iemācās daudz ko jaunu: gandrīz katrs „Tarkšķu” dalībnieks mācās spēlēt kādu mūzikas instrumentu, meitenes pašu rokām ir šuvušas sev linu somiņas, puiši – taisījuši tāšu taures, koka rotaļlietas... Tarkšķēni gatavo arī dažādus latviešu ēdienus, rīko modes skates, sporto.

Protams, tarkšķēni dzied, un ar dziesmu viņi sagaidīja arī savu jauno dalībnieci – dziedātāju Mintu (MNTHA). Viņa Dziesmu svētkos bijusi kordziedātāju rindās, un emocijas bijušas fantastiskas, jūtot kopību un indivīda nozīmību, kopā veidojot lielu un spēcīgu veselumu. Viņa saka, ka pilnīgi visu dara kā pirmo reizi, jo „cilvēks nekad nevar precīzi atdarināt un izdarīt kādu lietu divreiz, neatkarīgi no tā, cik reižu tas darīts.” No raidījuma Minta sagaida pozitīvas emocijas ar patriotisma piegaršu. Lai top!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Lai top!

LAI TOP!

Lai top!

LAI TOP!

Raidījuma viesi: «Dārdi» 1

LAI TOP!