• Otrdiena, 2020. gada 7. jūlijs
  • Vārda diena: Maruta, Alda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Toms Bricis saņem ielūgumu uz pozitīvo emociju šovu «LAI TOP!»

LAI TOP!

Latvijas Televīzijas Laika ziņu moderators Toms Bricis vēl nekad līdz šim nav ne dziedājis Dziesmu svētkos, ne bijis skatītāju rindās. Bērnībā svētku koncertus vērojis TV, bet, kopš viņš dzīvo Rīgā, svētku norises laikā tie jūtami uz ielas un visapkārt. „Iepriekšējos Dziesmu svētkos biju prom no Latvijas un atgriezos agrā rītā, kad Mežaparkā nupat bija beigusies lielā sadziedāšanās. Gandrīz vienīgie cilvēki, kas pilsētā bija manāmi, bija Dziesmu svētku dalībnieki tautas tērpos – bija vēl jo patīkamāk atgriezties Latvijā,” stāsta Toms. Viņam šķiet, ka kopīgā uzstāšanās ar kori raidījumā „Lai top!” radīs uztraukumu un stresu, jo solo nav tas pats, kas komfortabli stāvēt savā korī, savā balss grupā, un zināt, ka šķību noti varēs pielabot, mirkli paklausoties, ko dzied pārējie. Tomēr viņš sagaida arī daudz labu sajūtu, jo šādā koncertā vēl nekad nav piedalījies, bet zina, ka pēc kora koncertiem sajūta vienmēr ir pacilājoša. 

Arī pirmā tikšanās ar savu – Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jaukto – kori bijusi satraukuma un stresa pilna, jo tā notikusi apmēram 20 minūtes pirms skolas Māmiņdienas koncerta. Laika trūkuma dēļ tas esot bijis viņu pirmais kopīgais mēģinājums. Par spīti tam, ka sākumā Toms pat piemirsis dziesmas vārdus, koris bijis ļoti, ļoti saprotošs. 

Un kā nu ne – Toma jaunais kolektīvs ir pieredzējis un profesionāls. Koris ir dibināts līdz ar Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas atvēršanu pirms 99 gadiem un līdz šim piedalījies visos desmit Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, 2010. gadā izcīnījis dalību koru konkursa finālā, kā arī saņēmis uzaicinājumu dziedāt virsdiriģentu inaugurācijas ceremonijā. Dziedāšana ir kora kopīgā lieta ne tikai koncertos un mēģinājumos, bet arī pēc koncertiem, autobusos un tramvajos, uz ielas un tuneļos. Kora dalībnieki ir aizrautīgi muzicētāji, viņi ņem talkā mūzikas instrumentus, improvizē un veido savas dziesmu apdares. 

Šajā sezonā koris uzņēmis ciemos kori no Prinstonas, ASV, un saņēmis pretuzaicinājumu. Tas varētu būt arī kora kopīgais sapnis – uzstāties kādā no ASV koncertzālēm. Taču jau svētdien viņi piepildīs vēl vienu sapni un uzstāsies Zaķusalas koncertstudijā „Lai top!” tiešraidē!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Lai top!

LAI TOP!

Lai top!

LAI TOP!

Raidījuma viesi: «Dārdi» 1

LAI TOP!