PVO: steidzami jārīkojas toksisko atkritumu apstrādes jomā

„Kokneses fonds, sadarbībā ar Latvijas Televīziju (LTV), jau septīto gadu rīko labdarības akciju „Top Latvijas Likteņdārzs!”, palīdzot veidot unikālu kultūrvēsturisku vietu vēstures piemiņai un gaišai cerībai nākotnē. Šogad kopīgiem spēkiem veidosim LIKTEŅDĀRZA LIELO KALNU.

Kāpšana kalnā, runājot Likteņdārza ainavas arhitekta vārdiem, ir kā «tuvošanās debesīm - gaismai, kas sola apskaidrību”. No kalna virsotnes dārza apmeklētājam paveras neaizmirstams skats uz Likteņdārzu, kā arī daudzfunkcionālo ēku, kas atradīsies lielā kalna pakājē un pēc arhitekta Andra Kronberga ieceres un radītā dizaina būs kā “tilts uz Latvijas nākotni». Pēc kalna projektā iecerētā, tā dienvidu nogāzi rotās jauktu lapu un skuju koku mežs, bet ziemeļu nogāze būs izveidota kā liela ziedu pļava, kurā vienkopus tiks iesētas pļavas puķu sēklas no visas Latvijas. Un, lai gan kalna izveidei būs nepieciešami simtiem tūkstošu kubikmetru visdažādākās grunts, mēs ļoti vēlētos, lai šī kalna izveidē iesaistītos ikviens Latvijas cilvēks, nogādājot uz Likteņdārzu “saujiņu” zemes no sava dzimtā novada, no savām vai savu senču dzimtajām mājām.

8.augustā, sākot no pl.17.00 LTV, Latvijas Radio un Kokneses fonds aicina visus interesentus kopā ar ģimenēm un draugiem uz “Pikniks kopā ar Radio5”, kam pl.21.20 LTV1 un Radio5 tiešraidē sekos koncerts ar tādiem Latvijā iemīļotiem dziedātājiem kā Goran Gora, Kārlis Kazāks, Suzdungo, Jānis Lūsēns, Promenāde, Iļģi, koris Juvetuss un citiem. Raidījumu –  ziedojumu akciju vadīs LTV žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste un Radio5 žurnālists Magnus Eriņš.

Visi LTV skatītāji un Radio5 klausītāji jau šobrīd tiek aicināti veikt ziedojumus pa tālruni 9000 6381 (maksa par zvanu 1.42 EUR), tā arī no visas Latvijas, savām mājām vai sev īpaši svarīgas vietas atvest zemi LIKTEŅDĀRZA LIELAJAM KALNAM.

LTV projekts „Top Latvijas Likteņdārzs!” palīdz radīt kultūrvēsturisku vietu uz salas Daugavā Koknesē, lai godinātu Latvijas iedzīvotājus, kuri zuduši Latvijai pagājušā gadsimtā – gājuši bojā, represēti, bijuši spiesti pamest dzimteni vai  cietuši savu uzskatu vai radurakstu dēļ.