• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā skaidrs, -14 °C, A vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» – Daugavpils teātra «Revidents Sylagolā»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu ciklā «Teātris.zip» 17.oktobrī plkst. 21.15 LTV1 būs iespēja noskatīties Daugavpils teātra izrādi «Revidents Sylagolā».

Kādā provinces pilsētiņā mierā un pārticībā dzīvojošas amatpersonas satriec ziņa, ka viņus drīzumā varētu apciemot revidents ar pārbaudi. Tajā pašā laikā kādā no vietējām viesnīcām apmetas divi aizdomīgi kungi... Vai tā varētu būt sagadīšanās? Nav divu domu – tie noteikti ir valdības sūtīti revidenti... Tiek pieņemts lēmums steidzīgi glābt situāciju un «izpeldināt» viesmīlībā noslēpumainos revidentus. Savukārt finansiālās grūtībās nonākušie tūristi nemaz nav pret tik sirsnīgu un dāsnu uzņemšanu un nolemj piespēlēt vietējiem vientiešiem...     

Pirms vairāk nekā pusotra gadsimta tapusī Nikolaja Gogoļa luga joprojām tiek iestudēta arī Latvijā, teju vienmēr darbību pārnesot tuvāk mūsdienām un uzsverot, cik maz patiesībā ir mainījušies cilvēki, kuri, ieņemot amatus, kalpošanu tautai vai iedzīvotājiem savieno vai gluži vienkārši aizstāj ar brutālu iedzīvošanos. Arī tautā iemīļotā rakstniece Monika Zīle Gogoļa lugu ir lokalizējusi, itāļu tūristiem (Hļestakova lomā – Roberto Meloni!) liekot iemaldīties Latgales pierobežā, Silagalā. Divarpus stundas gan latviski, gan latgaliski, gan itāliski risinās mūžsenās un tik komiskās cilvēku apkrāpšanas un ambīciju spēles.  

Kritiķe Ieva Rodiņa raksta: «Kamēr Gogolis «Revidentu» raksta kā Krievijas impērijas politiskās sistēmas korumpētības atmaskojumu, Daugavpils teātra izpildījumā stāsts par viltus revidenta ierašanos kļūst par precīzu, veikli izspēlētu parodiju dzīvei Latgalē, kas savā ziņā pat pārsniedz vienkāršas sociālpolitiskas kritikas robežu.» 

Pirms izrādes raidījumā «Teātris.zip» ar Ojāri Rubeni sarunāsies Maija Korkliša un Jānis Jarāns, kā arī izrādes režisors un Daugavpils teātra vadītājs Oļegs Šapošņikovs. Neizpaliks arī slepenais viesis.

Izrādes veidotāji

Režisors: Oļegs Šapošņikovs
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Inga Bermaka-Apiaha
Gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs
Dziesmu tekstu autore: Kristīne Veinšteina
Horeogrāfe: Irina Bogeruka

Lomās: Jānis Jarāns, Maija Korkliša, Zanda Mankopa, Roberto Meloni, Nikolajs Gedzjuns, Līga Ivanova, Kristīne Veinšteina, Ritvars Gailums, Māris Korsiets, Egils Viļumovs, Inese Ivulāne – Mežale, Mihails Abramovs.

Izrādē piedalās: reperis Bruolāns, folkloras kopa «Rūžeņa» un Daugavpils teātra trupas dejotāji.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!