Latvijas-Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" - BK "Ventspils"

Gan «VEF Rīga», gan BK «Ventspils» šo sezonu sāka ar 3 uzvarām 3 spēlēs.

Šī vakara duelī – «VEF Rīga» uzreiz parādīja, kuri ir laukuma saimnieki – agresīva spēle aizsardzībā un precīzas darbības uzbrukumā ļāva iekrāt 7 punktu pārsvaru. BK «Ventspils» aizsardzību spēja sakārtot tikai uz brīdi – VEFiešiem lieliski padevās ātra pāreja uzbrukumā – rezultatīvi spēlēja gan leģionāri, gan Aigars Šķēle - pēc ceturtdaļas tas deva pārliecinošu vadību ar 33-22. Rīdzinieki turpināja būt ātrāki un agresīvāki – tas ļāva saglabāt pārsvaru - ejot pārtraukumā plus 8 – 60-52.

Pēc pārtraukuma «VEF Rīga» ieslēdza agresīvu aizsardzību un ļoti ātrus pretuzbrukumus. Tas ļāva atgūt komfortablu 10 punktu pārsvaru. Ventspili uz priekšu vilka Māris Gulbis un Artūrs Ausējs. Abi guva vairāk par 20 punktiem. Šie vīri arī mača izskaņā radīja intrigu. «VEF Rīga» bija minimālā vadībā līdz spēles beigām, bet BK «Ventspils» pēdējā uzbrukumā devās esot iedzinējos vien ar -3. Izšķirošo 3punktu metienu izpildīja, spēlē 31 punktu guvušais Gulbis, bet tas lidoja grozam secen... «VEF Rīga» uzvara ar 96-93.

Intervija - Aigars Šķēle, «VEF Rīga» aizsargs

«VEF Rīga», pateicoties uzvarai, nostiprinājušies 1.pozīcijā, bet Ventspils noslīdējusi uz 3. vietu.