• Otrdiena, 2020. gada 11. augusts
  • Vārda diena: Liega, Olga, Zita, Zigita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Dokumentāla filma. «Modernā pieccīņa»

Dokumentālās filmas

Režisors Armands Tripāns ir izveidojis dokumentālu stāstu par modernās pieccīņas pieturpunktiem Latvijas sporta vēsturē. Sporta veids, ko attīstīja divi treneri – Leja un Zvirgzdiņš pirms vairāk kā 50 gadiem – šodien, mūsdienās ir gandrīz vai savā sākumpunktā. 

Bez finansējuma, spēcīgas struktūras un ar dedzīgu sapni par uzvaras brīdi. Pieccīņa viņiem visiem iedeva startu dzīvē - rūdījumu. Kas ir šis sporta veids, ko sporta politika ir sabojājusi līdz nepazīšanai? Kādi bija mūsu pirmsākumi? Kas ir apslēpts zem šiem pieciem tik dažādajiem sporta veidiem? Kas ir Latvijas modernā pieccīņa?

Filmā piedalās visi Latvijas modernās pieccīņas spilgtākās personības. Īpaša loma filmā ir Ainaram Eglonam Lejam – šī sporta veida pamatlicējam Latvijā. Filmā režisors izmanto arī Jura Podnieka filmas kadrus „Puikas zirgos”, kur šie pusmūža vīri tika filmēti un intervēti savos spēka gados. Šis ir vēsturiski veidots stāsts par sporta veida aizkulisēm un notikumiem, kas mainīja tā iesaistītos cilvēkus, notikumi – pastāvošās kārtības un sporta likteņus.

Latvija, 2019

Rež: Armands Tripāns

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Dokumentālu filmu cikls. «Igaunijas garša». 5. sērija

Dokumentālās filmas

Varenās čūskas. Dokumentāla filma

Dokumentālās filmas

Kucēnu skola. Dokumentāla filma sērijās

Dokumentālās filmas

Kas mēs esam? Dokumentāls raidījums

Dokumentālās filmas