• Otrdiena, 2021. gada 19. janvāris
  • Vārda diena: Alnis, Andulis
  • Rīgā skaidrs, -10 °C, D/DA vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

Dokumentālā filma. «Inese pirmā!»

Inese pirmā!

«Tas ir lielākais latviešu sportistu panākums, kāds jebkad pieredzēts pasaules sporta vēsturē.» Tā 1956. gada 30. novembrī rakstīja laikraksts «Sports». Pirms divām dienām Inese Jaunzeme bija kļuvusi par pirmo latvieti, kurai izdevies kļūt par olimpisko čempioni.

 

2016. gada 28. novembrī  aprit ēja sešdesmit gadi kopš notikuma, kas pārsteidza Latviju, pārsteidza vieglatlētikas pasauli. Viņa pati nekad nepārspīlēja šī notikuma vietu savā dzīvē. Olimpisko zeltu viņa savulaik pat ir atļāvusies nosaukt par savas dzīves lielāko kuriozu. 

Protams, tas bija nedaudz pārspīlēti, jo uzvarēt Olimpiskajās spēlēs arī 1956. gadā nebija nekāds joks.  Taču viņai nepatika pievērst pārlieku uzmanību tam, kas ir bijis, bet izdzīvot to, ko dzīve dod. Un galvenais – realizēt savu potenciālu, savā varēšanā dalīties ar līdzcilvēkiem. Laikā, kad Inese uzvarēja Melburnā, viņa bija Medicīnas institūta ceturtā kursa studente, vēlāk viņa kļuva par medicīnas zinātņu doktori un izcilu ķirurģi. Viņa turpināja pilnveidoties līdz  pēdējam – pat savā pēdējā cīņā ar slimību.

Kas veidoja šo izcilo personību, kas ļāva viņai savā pirmajā ārzemju braucienā 90 000 skatītāju acu priekšā būt tik stiprai, lai uzvarētu?

Filmas scenārija autors - Dāvids Ernštreits, režisors - Andris Brikmanis, operators Mārtiņš Šalmis, videoinženieris Edmunds Rimšāns.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Dokumentālā filma. «Inese pirmā!»

Inese pirmā!