• Piektdiena, 2019. gada 23. augusts
  • Vārda diena: Valgudis, Ralfs, Vitālijs
  • Rīgā +23.8°C, DA vējš 4m/s, 768mm Hg, 48%
LSM Bērnistaba

TV JAUNUMS! Atslēgas: «Baltijas barikādes – pasaules stabilitātes atslēga»

Atslēgas

Janvārī Latvijas valsts simtgades svinību gadu Latvijas Televīzija sāk ar nebijuša vēriena atskatu mūsu valsts gadsimtu senajā vēsturē – jaunā dokumentālā raidījumu ciklā Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi. Pirmizrādi LTV1 Atslēgas piedzīvos 18. janvārī pulksten 21.15, un turpmāk raidījums būs LTV1 ēterā šajā laikā ik ceturtdienu līdz pat decembrim – kopā 50 sērijās. 

Atslēgas stāstīs par Latvijas valsts vēstures nozīmīgākajiem jeb «atslēgas» notikumiem, personībām un pagriezieniem no 1918. gada līdz mūsdienām. Katra sērija būs 15 minūtes gara un apskatīs vienu notikumu. Atslēgu mērķis ir katru izvēlēto notikumu atklāt no neparasta skatupunkta, it kā «atslēdzot durvis» uz mazāk zināmiem un tāpēc īpaši intriģējošiem faktiem. Šāda izzinoša pieeja, apejot ierastos vēstures pasniegšanas stereotipus, skatītājiem ļaus it kā zināmo ieraudzīt citām acīm un sen notikušo – labāk izprast kontekstā ar šodienas pieredzi.

Visa gada garumā Latvijas vēsture tiks stāstīta «jauktā secībā» – notikumi tiks virknēti nevis secīgi pa gadiem, bet gan apskatīti tieši tajā mēnesī, kad notikuši. Piemēram, pirmā Atslēgu sērija (18. janvārī) būs veltīta 1991. gada janvāra barikāžu notikumiem, otrā – brīnumainam stāstam no 1946. gada janvāra, kad baltiešu kara bēgļi Vācijā dibināja savu universitāti, trešā – 1951. gada janvārī notikušām padomju represijām pret Rīgas intelektuāļiem, bet ceturtā – 1992. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Albervilā, kur neatkarību nupat atguvusī Latvija piedzīvoja atkaluzņemšanu pasaules olimpiskajā saimē. 

Atslēgas veido producenti VFS Films, ilggadējs Latvijas Televīzijas partneris daudzu skatītāju novērtētu raidījumu veidošanā (Adreses, Ziemeļu puse, KaralisTE, Te! u.c.), raidījuma autors un vadītājs – Mārtiņš Ķibilds.

1. sērija: «Baltijas barikādes – pasaules stabilitātes atslēga»

Pirmā sērija LTV1 ēterā – 18. janvārī pulksten 21.15, tēma – 1991. gada janvāra barikādes Baltijā kā pasaules jaunās kārtības stabilitātes atslēga.

Janvāra barikādes, neapšaubāmi, ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem Latvijas vēstures notikumiem, daudz atspoguļots un labi zināms. Taču Atslēgas nevis vēlreiz pārstāstīs tālaika notikumus Rīgas ielās, bet gan ļaus uz tiem paraudzīties it kā no otras puses. Kas tobrīd notika brīvajā pasaulē, par kuras pilntiesīgu daļu mēs cīnījāmies kļūt? Ko toreiz darīja mūsu tagadējie draugi? Kādas politiskās spēles spēlēja ASV Baltais nams? No kā baidījās Vācijas kanclers? Uz ko sadusmojās Francijas prezidents? Un līdz kam mēs, mazie baltieši, novedām pašu perestroikas tēvu? Galu galā – vai pasaule mums palīdzēja?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Atslēgas

Atslēgas
Anotācija

Atslēgas: «Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO»

Atslēgas

Atslēgas: „Padomju Latvijas industriālais milzis RAF”

Atslēgas