• Pirmdiena, 2020. gada 10. augusts
  • Vārda diena: Inuta, Brencis, Audris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» – Dailes teātra «Klusā daba ar resno puisēnu»

Teātris.zip

LTV raidījumu cikls „Teātris.zip” 18. janvārī plkst. 21.25 piedāvā noskatīties Dailes teātra izrādi «Klusā daba ar resno puisēnu».

Dailes teātra Mazās zāles izrāde Mihaila Gruzdova režijā ir moldāvu režisora Jona Sapdaru lugas inscenējums – traģikomēdija. Papildināta ar performatīvām intermēdijām, viegliem mistikas un erotikas elementiem (ir arī stieņa dejotāja!), tā stāsta par kādas neparastas ģimenes «slimības vēsturi». Lugas autors atklāj, cik postoša var būt saprāta nekontrolēta mīlestība, kad ar to tiek ļaunprātīgi un apzināti manipulēts, pilnībā iznīcinot kāda cilvēka dzīvi. Izrāde balansē uz traģiskā un komiskā robežas, tomēr kritiķi atzīst, ka iestudējumā komiskais guvis virsroku, iztiekot bez lieka dramatisma un didaktikas.

Izrāde vēsta par jaunu, tomēr ne ļoti jaunu vīrieti (zem četrdesmit), datorfrīku, kuru no bērnības aprūpē trīs viņa tantes, diktējot viņa dzīvi un apaudzējot ar tauku mētelīti. Tantes, protams, vēl puisēnam tikai labu un kādu dienu noalgo viņam prostitūtu... un zaudē kontroli pār situāciju.

Raidījuma «Teātris.zip» viesi pirms izrādes – režisors Mihails Gruzdovs, galvenās lomas (resnā puisēna Pompīlija) tēlotājs Artis Robežnieks un viņa liktenīgās sievietes jeb prostitūtas Lilī atveidotāja Ieva Florence-Vīksne.

Režisors – Mihails Gruzdovs
Komponists – Juris Vaivods
Scenogrāfs – Kristaps Kramiņš
Kostīmu māksliniece – Gerda Šadurska
Gaismu mākslinieks – Ronalds Kļaviņš
Kustību konsultante – Inga Raudinga

Lomās – Artis Robežnieks, Olga Dreģe, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure, Ieva Florence-Vīksne.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!