• Piektdiena, 2020. gada 10. jūlijs
  • Vārda diena: Lija, Olīvija, Odrija, Olivers
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas sporta leģendas. Jānis Lūsis

Latvijas sporta leģendas. Jānis Lūsis

Jānis Lūsis desmit gadus bija vienkārši  labākais pasaulē. Bija periods, kad trīs gadu laikā viņš nezaudēja nevienās sacīkstēs. Viņš bija mēraukla sāncenšiem un visas šķēpa mešanas galvenais dzinējs pasaules mērogā. Viņa autoritāte bija tik liela, ka sāncenši vairumā gadījumu  bija zaudējuši vēl pirms iziešanas sacensību arēnā. Tikmēr pats Jānis sacīkstēs no malas izskatījās mierīgs un pat  lempīgs. «Emocijas jāprot pareizi ievirzīt rezultāta sasniegšanai,» gan tolaik, gan tagad teic «lielais Jānis», kura augums labākajos gados bija viens metrs un 81 centimetrs.

Smagā, bez tēva pavadītā bērnība  norūdīja Jāņa raksturu un attīstīja darba spējas. Kurzemnieka spīts viņam lika pusceļā mainīt plānus un iestāties fizkultūras institūtā.  Liktenis viņam piespēlēja izšķirošu tikšanos ar azartisko treneri Valentīnu Mazzālīti un iespēju sportot laikā, kad pasaules vieglatlētika spēra milzu soļus savā attīstībā. Kāda cena bija šādai soļošanai visiem pa priekšu, un kas aiz šāda «karognesēja» paliek?

Komentāri (1)

Vizbulīte Jansone
Lai arī aizbildināties ar izmaiņām programmā ārkārtas stāvokļa dēļ, tas nenozīmē, ka sporta dzīves notikumus jāatspoguļo pretstatā kultūras dzīves notikumiem! Jānis Lūsis, lai arī tikko šķīries no dzīves, nav pretstatāms Vijas Artmanes piemiņai. Uzskatu, ka TV ir pārkāpusi ētikas robežas pārraidot J.Lūša piemiņai veltīto dokumentālo filmu to ieliekot raidlaikā, kurš bija paredzēts Vijas Artmanes atcerei!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Latvijas sporta leģendas. Jānis Lūsis

Latvijas sporta leģendas. Jānis Lūsis
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Latvijas sporta leģendas. Jānis Lūsis

Latvijas sporta leģendas. Jānis Lūsis