• Svētdiena, 2020. gada 23. februāris
  • Vārda diena: Haralds, Almants
  • Rīgā +5.0°C, DR vējš 5.4m/s, 743mm Hg, 77%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Ģirts Ķesteris

Daudz laimes, jubilār!

Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris dzimis 1964. gada 14. februārī Valmierā. Beidzis Valmieras Viestura vidusskolu (1982), Latvijas valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultāti (1988). No 1989. līdz 1995. gadam strādājis Valmieras Drāmas teātrī, pēc tam un vēl līdz šim – Dailes teātrī. Tāds būtu aktiera īsais CV, taču – cik daudz prieka, sāpju, dažādu pārdzīvojumu, lidojumu un kritumu bijis starp šiem dažiem dzīvesgājumā minētajiem gada skaitļiem!

Latvijas TV arhīvs glabā daudz ko no tā: par aktieri Ģirtu Ķesteri arhīvā ir ne vairāk, ne mazāk kā 554 vienības.

Senākie ieraksti ir no konservatorijas studentu laikiem. Daudzi gan nezina, ka Ģirts aktiera gaitas sācis jau agri pirms konservatorijas. Teātra vidē ieauga gluži dabiski, jau no bērnības.

Abi Ģirta vecāki ir skolotāji un teātra mīlētāji. Aktiera tēvs Zigurds - pirmā skolēnu tautas teātra «Sprīdītis» veidotājs un dibinātājs. Jau kā bērns Ģirts kopā ar vecākiem gājis uz Valmieras teātra izrādēm. Režisori un aktieri Nora un Žanis Katlapi bija vecāku vedēji. Ģirts mācījās Valmieras Viestura vidusskolas teātra klasē un, būdams «Sprīdīša» dalībnieks, jau agrā jaunībā kļuvais par Valmieras zvaigzni. Vēlāk, 80. gadu sākumā, kad Kuldīgā notika Latvijas amatierteātru salidojums, viena no spožākajām izrādēm bija V. Šekspīra «Romeo un Džuljeta». Tā tika spēlēta Kuldīgas baznīcā. Baznīcas kancele bija improvizēts Džuljetas balkons, pie kura Romeo – padsmitgadīgais, tieši Romeo vecuma Ģ. Ķesteris-  romantiskā aizrautībā skandēja nemirstīgās Šekspīra vārsmas savai Džuljetai. Toreiz jauno talantu ieraudzīja visa Latvija. Brīnums bija noticis. Baznīca bija pārpildīta, visas teātra festivāla meitenes bija neglābjami iemīlējušās jaunā Romeo trīsuļojušajā jutekliskumā, kas solīja mūžīgu uzticību un ideālu mīlu.

Jāsaka, ka šo jutekliskumu Ķesteris saglabājis visu savu skatuves gaitu laikā. Tas līdz ar viņa aktiermeistarību un nodošanos darbam ir pamats, kas cauri gadiem liek Ģirtu Latvijas aktieru topa augšgalā.

Raidījumā kultūras žurnālista Edgara Raginska saruna ar aktieri un fragmenti no senām un ne tik senām filmām, Dailes un Valmieras teātru izrādēm, koncertiem un intervijām.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Zbigņevs Stankevičs 1

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Imants Strads

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Baiba Indriksone

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Sergejs Jēgers

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Zbigņevs Stankevičs

Daudz laimes, jubilār!