• Piektdiena, 2020. gada 10. jūlijs
  • Vārda diena: Lija, Olīvija, Odrija, Olivers
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Dokumentāla filma. «Ukrainas frontē bez pārmaiņām»

Dokumentālās filmas

Karš Ukrainas austrumos ilgst vairāk nekā Pirmais un Otrais pasaules karš. Februāra beigās būs jau seši gadi. Taču ikdienā tas ir pazudis no laikrakstu virsrakstiem un dienas galvenajām aktualitātēm. Konflikts turpinās, un turpinās arī dzīve. Ukraiņi ir noguruši no nemitīgā stresa un neskaidrības. Kādas sekas atstājis sešu gadu konflikts? Kā dzīvo un ko domā ukraiņi frontes tuvumā? Kādēļ nav iespējams pielikt punktu šim karam?

Filmēšanas grupa piecas reizes pēdējā gada laikā devusies uz Austrumukrainu, lai sekotu situācijai un tam, kā Latvijas savākto humanitāro palīdzību uz Ukrainu nogādā NBS virskapelāns Elmārs Pļaviņš.

Pa vidu tam arī daudz cilvēcisku traģēdiju - kāda skolniece Maša karā laikā zaudējusi abus vecākus un tagad dzīvo viena. Popasnajas skolotāja Lilija palikusi bez vīra, kuram sprādzienā norauta galva. Cits Slovjanskas iedzīvotājs Dmitrijs pēc mīmnetēju uzbrukuma un smagiem ievainojumiem brīnumainā kārtā izdzīvojis. Viņš no Doņeckas pārvācies uz Slovjansku, Ukrainas kontrolēto teritoriju, un iestājies vietējā draudzē. Kā pateicību Dievam par to, ka izdzīvojis, viņa ģimene adoptējusi četrus bērnus. Filmēšanas grupa apciemos šos cilvēkus, lai stāstītu viņu stāstus.

Filmas veidošanas procesu iedvesmojis rakstnieks Ērihs Marija Remarks, kura romāns «Rietumu frontē bez pārmaiņām» ļauj paskatīties citādāk arī uz Ukrainas konfliktu. Remarka aprakstītajās Pirmā pasaules kara sajūtās var atrast daudz arī no Ukrainas frontes. Tieši tādēļ mūsu stāstu sauc «Ukrainas frontē bez pārmaiņām».

Latvija, 2019

Rež: Sandijs Semjonovs

Komentāri (1)

Alex Krylov
LTV stāsta par to, ka ukraiņi esot noguruši kārot ar Krieviju. Kas kontrolē LTV - FDD?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!