• Sestdiena, 2020. gada 4. aprīlis
  • Vārda diena: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  • Rīgā +0.5°C, DR vējš 2.2m/s, 758mm Hg, 84%
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Vitamīni»

Aizliegtais paņēmiens

Dzert vai nedzert vitamīnus, un tieši kādus? Kam pievērst uzmanību aptiekās, un kādās lamatās neiekrist? Vitamīnu B12 un vitamīnu D dzeram arī paši, nododam analīzes un mūs sagaida pārsteigums.

Komentāri (7)

Māris Ābele - dziedinu
https://twitter.com/Edvinovics
Kristīne Štikāne
Interesanti, ka mūsdienās pētnieciskā žurnālistika izsaka secinājumus un ierosinājumus, pētījuma paraugkopā iekļaujot tikai vienu objektu, respektīvi, izskatot tikai viena indivīda reakciju uz šiem preparātiem, kas nav zinātniski pamatoti un zinātnē netiktu pat uzskatīti par vērā ņemamiem. Cilvēki, lūdzu, pievērsiet uzmanību arī tam un ieslēdziet savu kritisko domāšanu arī šādos sižetos.
Es neesmu neviena atbalstītājs, tikai veselīga uztura. Sižeta doma laba, bet arī laboratoriju rezultāti var atšķirties atkarībā no tā, cik paraugus skatāmies un pārbaudām un kāda veida metodes tiek pielietotas.
Dace Laukmane
A. god. dakteris par konkrētas firmas uztura bagātinātāju: https://youtu.be/Y7oBgKPRBiU
Vai tā pat kā farmaceitiem, par labu ieteikšanu, samaksāts? :)
Agnese Aumeistere Heta
Nu, ūūja! Kādi vēl nierakmeņi pie augstām C vitamīna devām?! C vitamīns ir lielisks augtās devās pie saslimšanām. Derētu atjaunot zināšanas ik pa laikam, šis mīts jau diezgan ierūsējis. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9429689?f bclid=IwAR3Iy5lxFL8TNIhExESZRP4lchIK-M4yCH3Lqy RMWWNTdnhpwtOinPOuBHc
Roberts Čerņavskis
Es uzņemu vitamīnus no Monster Energy :D
Velta Popa(Pļavāne)
Paldies par raidīumu! Patiesībā gaidīju vairāk konkrētības. Nesaprotami, kāpēc B12 tika pētīts, nevis kāds cits vitamīns? Un vai mums Latvijā katrā laboratorijā ir savi standarti, ka tik ļoti atšķiras rādītāji? Vai tas pats ir ar asins un urīna analīzēm, ja tās uztaisa 3 laboratorijās? Kam var ticēt???
Kāpēc neviens neierosina papētīt veikala un tirgus dārzeņu, augļu vitamīnu un minerālvielu sastāvus - cik tie bagāti vai nabadzīgi? Jaunākos zinātniskos pētījumus par ikdienas uzturu, ikdienas cilvekam utt?
Vitamīnu un minerālvielu dienas devas tagad manuprāt uztura mācībā māca skolās. Vai bērnu ikdienas uzturs tiešām sniedz nepieciešamās vitamīnu un minerālvielu normas? Ja vēl ņem vērā to, ka kārumi, našķi, Colas un Fantas daudzus vitamīnus uzreiz noārda.
Būtu lietderīgi, ja raidījums spētu sniegt vairāk konkrētu atbilžu.
Viesturs Bērziņš
5:50 min viss tika pateikts kadel B12 ,

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Sejas maskas: kā ir patiesībā?»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens - «Koronas gūstā» 2

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Koronas gūstā» 3

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Tuncis un griķi»

Aizliegtais paņēmiens