• Ceturtdiena, 2020. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
  • Rīgā +0.4°C, ZR vējš 0.9m/s, 742mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Personība. 100g Kultūras. Mācītājs Krists Kalniņš. Kalpot mīlestībā

Personība. 100g kultūras

«Kad 1991. gadā dienēju padomju armijā Brestā, mamma man paciņā bija ielikusi Jāņa evanģēliju. Es to lasīju, jo armijā jau nebija daudz grāmatu, ko lasīt. Lasīju bez dziļākas domas, ar vēlmi iepazīt. Manī kaut kas neparasti dziļi pamodās. Atbraucu mājās un saviem mīļajiem teicu: «Gribu kristīties»",  sastapšanos ar Dieva vārdu  atceras mācītājs Krists Kalniņš.  

Runāt ar mācītāju Kristu Kalniņu nozīmē runāt godīgi, nekādu pārspīlējumu, liekas svētulības, jo atklātība ir mācītāja būtība. Tā vieglāk dzīvot. Portretējam Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas mācītāju - no Ziemassvētkiem līdz Lieldienām -  šis laiks mācītājam ir īpaši piepildīts. Mācītāja ikdiena nav tikai emocionālie brīži pie altāra, kad dievkalpojuma dalībnieki gaida spēka vārdus. Tās ir sarunas ar draudzes cilvēkiem par ikdienas darbu dievnamā, ar ļaudīm, kuri reizi nedēļā siltu ēdienu saņem baznīcas virtuvē, ar «Alfas» kursa apmeklētājiem, kuri sāk meklēt sevi ticībā, arī ar sadrumstalotajiem, kurus pārāk strauji iegriezis dzīves karuselis un tad viņi meklē mācītāju.

Krists neslēpj, ka arī pats  ir bijis garīgi iztukšots, tad svētīgu enerģiju un klusumu sniedz rekolekciju laiks Mazirbē. Svētīgi ir brīži, kad varam filmēt Kristu Kalniņu kopā ar viņa ģimeni – pieciem bērniem un viņa dzīves būtisko un stipro cilvēku sievu Lindu. Viņu bērnu radošās intereses sasaucas ar Krista bērnības laiku. Krista un Lindas bērni mācās vai mācījušies Rīgas Doma kora skolā. Arī Krists ar savu dvīņumāsu Rēziju bērnībā bija televīzijas zvaigznes pie Krustmātes Lienītes. Radošais gēns ir pārmantots.

Mums ir iespēja  atklāt vēl kādu Krista un viņa ģimenes spēka avotu - viņa un māsu Danas un Rēzijas spēcīgās garīgās saites un mīlestību, kurai nepiemīt ārišķība. Viņi savās dzīvēs atraduši spēju kalpot sabiedrībai un to dara ar mīlestību.

Portretstāstu veido žurnāliste Ilze Strenga, režisore Zita Kaminska, operatori Normunds Pavlovskis, Haralds Vecvagars, Edgars Bite. Skaņu režisori Diāna Pāvelsone, Irita Skurule un Mārcis Kreicmanis. 

Komentāri (2)

Ēvalds Lācis
Objektīvi skatoties, šis raidījums nav reliģijai veltīts. Tas ir raidījums par viernu mācītāju, nu un, protams, tas nav iespējams, neko par viņa darbu nepastāstot.
Gita Morris Vāgenheima
1) Žēl, ka 21. gadsimtā reliģija tiek parādīta tik seklā un viendimensionālā plāksnē.
2) Cerams, ka šos reliģijai veltītos raidījumus un sprediķu tiešraides finansē attiecīgās LV esamās kristīgo konfesiju baznīcas - saskaņā ar Latvijas Satversmi, kurā noteikts, ka baznīca ir šķirta no valsts, līdz ar ko reliģiskie raidījumi nevar ietilpt VALSTS PASŪTĪJUMĀ, bet tikai tikt raidīti īpaši apmaksāta raidlaika ietvaros. Lūdzu labojiet mani, ja maldos.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Aurēlija Anužīte

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Egils Siliņš

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Lauris Dzelzītis

Personība. 100g kultūras