«Daudz laimes, jubilār!» trešās svētdienas viesis Varis Brasla, kino un teātra režisors, vienlīdz veiksmīgs divu mūzu kalps. Abu vecāku ceļa turpinātājs, jo tēvs Žanis bijis saistīts ar Liepājas un Jelgavas teātriem kā režisors un aktieris, bet mamma ar Rīgas kinostudiju. Teātra un kino režisora diplomu Brasla ieguvis tolaik Ļeņingradas Teātra, mūzikas un kinematogrāfijas institūtā 1962.gadā.

Sākumā pēc pāris iestudējumiem Valmieras drāmas teātrī kino mūza gūst virsroku pār teātri, un Varis dodas iekarot Rīgas kinostudiju. Vispirms kā režisora asistents pie tādām savulaik slavenām filmām kā «Noktirne» un «Nāves ēnā», pēc tam kā otrais režisors, strādājot pie kinolentēm «Četri balti krekli», «Klāvs – Mārtiņa dēls», «Vīrietis labākajos gados» u.c. Savukārt režisora solo karjera gan aizsākusies duetā – sadarbībā ar Gunāru Cilinski veidojot par vienu no latviskākajām filmām atzīto kinoklasikas pērli «Ezera sonāte», kuras restaurētā kopija bija dāvana skatītājiem režisora 70.jubilejā 2009.gadā.

Pavisam Varis Brasla saņēmis četras Lielā Kristapa balvas – par filmām «Novēli man lidojumam nelabvēlīgu laiku», «Emīla nedarbi», «Par mīlestību pašlaik nerunāsim» un «Ūdensbumba resnajam runcim». Tās ir arī vienas no iemīļotākajām lielo un mazo skatītāju filmām, jo uzrunā visiem tik saprotamajā sirds valodā.

Pēc kinoindustrijas apsīkuma 90.gados V. Brasla atgriežas Valmieras teātrī, kur tapuši vairāk nekā trīsdesmit viņa iestudējumi, vairāki pēc trimdas rakstnieka Gunāra Janovska prozas motīviem – «Sōla», «Izdedži», «Klaidoņa lūgšana», kā arī iestudējumi jauniešiem un brīnišķīgi labsirdīgas izrādes bērniem.