• Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
  • Vārda diena: Valters, Renārs, Regnārs
  • Rīgā skaidrs, +18 °C, D/DR vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

V.I.P. 18. maijs. Otrais pusfināls. Muzeju pārstāvji

V.I.P.

18. maijā Latvijā atzīmējam Muzeju dienu, bet šogad Covid-19 dēļ Muzeju dienas aktivitātes nenotiek, tādēļ muzeji nāk pie skatītāja ar «Veiksme. Intuīcija. Prāts» starpniecību. Pie Uģa Joksta tiksies Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja un Rundāles pils muzeja komandas.

Dalībnieki:

Baiba Vanaga, komandas kapteine, mākslas vēsturniece, Rundāles pils muzeja Mākslas pētniecības nodaļas vadītāja. Ja dzīvotu 18. gadsimtā, tad labprāt, tāpat kā Kurzemes hercogiene Doroteja, būtu kļuvusi par šveiciešu gleznotājas Angelikas Kaufmanes modeli. Baiba aizraujas ar pavārmākslu, dzied folkloras kopā un mēdz spēlēt galda spēles līdz pat rīta gaismai.

Kristaps Zēbergs, galvenais speciālists apmeklētāju apkalpošanas nodaļā Rundāles pils muzejā. Ja viņš savus pienākumus veiktu 18. gadsimtā, viņa amata nosaukums būtu ceremonijmeistars, galma jokdaris vai izklaidētājs. Brīvajā laikā dejo Bauskas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvā «Biguļi» un dzied folkloras kopā «Svitene». Dzīvo pēc Paulu Koelju teiciena: «Beigās noteikti viss būs labi. Ja kaut kas ir slikti, tātad tās vēl nav beigas.»


Imants Vekmans, komandas kapteinis. Ir divas izglītības: dīzeļvilcienu mašīnista palīgs un teātra un kino aktieris. Daudz ceļojis pa tuvām un tālām zemēm. Interesējas par to, kā darbojas lietas un kā rīkojas cilvēki. Strādā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Mārtiņš Kuplais, vēsturnieks, pedagogs. Darba gaitas sācis kā krāvējs Rīgas preču stacijā. Pirmā skolotāja pieredze: tūrisma pedagogs Rīgas pionieru pilī. Arī laivotājs. Bijis lektors Latvijas Mākslas akadēmijā. Kopš 1968. gada strādā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Vaļasprieks ir ģimenes meža kopšana Iecavas pusē.

Komentāri (3)

Aivis Vaļulis
Joprojām šķiet dīvaini, muļķīgi un aplami, ka dalībniekiem jāatbild uz jautājumiem par viņiem pašiem, par savu darbavietu utt. (iepriekšējā raidījumā Brīvdabas muzeja darbiniekam tika uzdots jautājums par Brīvdabas muzeju, šajā raidījumā Brīvdabas muzeja darbiniekam tika uzdots jautājums par Brīvdabas muzeju). Vadītājs vienmēr aizbildinās ar datora izlozētu nejaušību, bet tad vispār nevajag iekļaut jautājumus par studijā esošajiem, lai pat teorētiski šāda situācija būtu neiespējama
Zinta Tīlika
Arī Mazsalacā ir Svētās Annas baznīca!
Ginta Zalcmane
Jaunavas Marijas mātei Svētajai Annai par godu nosauktas baznīcas atrodas ne tikai Mazsalacā, ne tikai Liepājā, bet arī Kuldīgā, Jelgavā, Biržos, Babītē un citviet.
Ja Jūsu komentārs ir raidījumā izskanējušā jautājuma kontekstā, veltiet dažas sekundes un to vēlreiz pārlasiet / noklausieties - lai ielogogotos un uzrakstītu komentāru nepieciešams ilgāks laiks. Ar Mazsalacas baznīcu arhitekta Paula Maksa Berči daiļrade nav saistīta.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

V.I.P. 5. jūlijs. Fināls

V.I.P.

V.I.P. 28. jūnijs. Otrais pusfināls 1

V.I.P.
Anotācija

V.I.P. 5. jūlijs. Fināls 1

V.I.P.

V.I.P. 21. jūnijs. Pirmais pusfināls 2

V.I.P.
Anotācija

V.I.P. 28. jūnijs. Otrais pusfināls

V.I.P.