• Pirmdiena, 2021. gada 19. aprīlis
  • Vārda diena: Vēsma, Fanija
  • Rīgā skaidrs, +11 °C, A/ZA vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

Diskusija. 100g kultūras. Kādi ir LGBT Eiropraida mērķi un ietekme uz sabiedrību?

Diskusija. 100g kultūras

Šonedēļ Rīgā notiek Eiropas līmeņa Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) un viņu atbalstītāju kopsanākšana jeb praids. Tajā bez tradicionālā gājiena norisinās arī kultūras, izklaides un akadēmiski pasākumi. Praida mērķis ir darīt sabiedrību iecietīgāku pret citādo, tomēr tas ikreiz sastopas ar sabiedrības neizpratni un pretestību. Vai šīs pretrunas ir pārvaramas un vai praids sasniedz savus mērķus, par to cikla “Diskusija.100g kultūras” pēdējā raidījumā ar tā vadītājiem Kristīni Želvi un Gustavu Terzenu sarunāsies Latvijas Ordeņu brālības domes loceklis, padomju laikā Latvijas neatkarības kustības un grupas “Helsinki 86” dalībnieks Jānis Rožkalns, 12. Saeimas deputāte Inga Bite, portāla satori.lv galvenais redaktors, filozofs Ilmārs Šlāpins un portāla pride.lv redaktors Tālivaldis Kronbergs.

Komentāri (42)

Janis_Rozkalns
Cīruļa kungs, tādi psih. E.Hukeres pētījumi tikai Jums zināmi, nekur neviens tādus brīnumus nemin un uz tiem neatsaucas. Bez tam, tas ka pederasti ir nopietni sirgstoši cilvēki, vairums gadījumos ir lasāms jau viņu sejās, un otrs - viņu amorālā nodarbe izsauc veselu rindu citu, ļoti nopietnu, veselības traucējumu. Par to jau arī te ir konkrēta informācija pietiekoši.
Cita lieta, ka visā Rietumu pasaulē, arī Latvijā, ārstiem tiek nopietni draudēts, ja viņi sniegs jebkādas ziņas šajā jautājumā, tāpēc tikai retais ārsts atļaujas runāt.
Šajos apstākļos LĀB 240 mediķu vēstule ir unikāls piemērs, bet arī to no sabiedrības medji rūpīgi slēpj. Lūk, tādos apstākļos mēs dzīvojam.
Diemžēl, patiesības nemainās no tā, ka to kāds slēpj...
Aivars Cīrulis
Iesaku jums aiziet pie psihiatra un beigt publicet slimu sunu murgus, tikai apkaunojat sevi ;). Un jusu zinasainai religiozitate ir psihisks traucejums, jo degrade veselo sapratu! ;) Tikai religiozitati par psihisku traucejumu oficiali nevar atzit, jo lielaka dala pasaules iedzivotaju ir religiozi, uzlaidis vel psihiatrus gaisa to publiski pauzot ;) Zinu vairaku psihiatru viedoklus gan no Latvijas, gan Zviedrijas, gan Kanadas ;)
Vija Vansoviča
Ieva Bitei - patureeshu atminaa juusu teikto - veel jau kaads beerns jums pashai dzims un gribas teikt - un ja nu no 10 procentiem - tas nav atkariigs no juusu veelmeem un izpratnes, par tikumiibu - nu it sevishki muusu valsts elitee. Un tad jau citu gadu atkal - paklausiisimies - vai veel vispaar buusiet tur - augshaa. Laikam vajag sekot liidzi - citaadi kaa Dimitera kundze un - puh!
IngaBit
Labdien, Vija!
Es ļoti labi apzinos, ka ideoloģijas pretiniekiem karjeras iespēju nav.
Tāpēc, visticamāk, Jūs ieraudzīsiet to, ko vēlaties redzēt - ka arī man tādu nebūs.
Tomēr pat tas nemaina patiesību. :)
Aivars Cīrulis
1957. gadā psiholoģe Evelīna Hukere (Evelyn Hooker) ar speciālu testa komplektu, ar kuru, testējot cilvēku, var noteikt, vai viņš ir garīgi slims vai vesels, testēja homoseksuālistu un heteroseksuālistu izlasi ar mērķi izpētīt, vai starp homoseksuālistiem ir arī kādi garīgi veseli cilvēki. Pētījuma rezultāti bija revolucionāri: pat psihodiagnostikas ekspertu komisija nevarēja pēc testu rezultātiem noteikt nekādas atšķirības starp abām grupām (abas grupas izskatījās vienādi garīgi veselas). Tam sekoja daudz dažādu pētījumu, bet secinājums bija viens - homoseksualitāte pati par sevi nav ne psiholoģiska traucējuma rādītājs, ne simptoms. Pētījumu rezultāti tika uzskatīti par pietiekamu zinātnisku pamatu, lai noņemtu no homoseksualitātes patoloģijas zīmogu.
Janis_Rozkalns
*Ja gejiem tiek nodrošinātas tiesības, mums tikpat labi vajadzētu nodrošināt tiesības arī prostitūtām, cilvēkiem, kuri guļ ar sanbernāriem, un nagu grauzējiem. /dziedātāja Anita Braienta/
*Ja Kalifornijas Augstākā tiesa ir atļāvusi precēties gejiem, tad jebkurš drīkst precēties. Tu varētu apprecēt pīli ! /Bils Oreilijs/
*Ja mēs šo neierobežosim ar likumu, sabiedrība dosies tālāk - vai mums obligāti jāprecas ar cilvēkiem? /ASV senators Rends Pols/
*Viendzimuma laulības mūs novedīs pie tēviem, kuri precēs dēlus. /aktieris Džeremijs Aironss
Aivars Cīrulis
Kaut ko vēl stulbāku nevarēji publicēt? No tavas loģikas - "heteroseksuālas laulības novedīs pie tā, ka tēvi precēs savas meitas, bet mātes - dēlus".
Janis_Rozkalns
Cīruļa kungs, te citāta beigas
2
Neviens neizteica nekādus iebildumus. Pēc tam šie aktīvisti nostājās APA terminoloģijas Komitejas priekšā. Tās priekšsēdētājs izteica pieņēmumu, ka iespējams, homoseksuālā uzvedība nav psihisko traucējumu cēlonis un, ka šim problēmas jaunajam risinājumam ir noteikti jāatspoguļojas "Statistikas un Diagnostikas rokasgrāmatā".
Kad 1973.g. Komiteja oficiāli sapulcējās šī jautājuma apspriešanai, tad aiz slēgtām durvīm tika pieņemts jau agrāk izstrādāts lēmums.

1978.g. piecus gadus pēc tam, kad APA bija izlēmusi svītrot jēdzienu "homoseksuālisms" no "Rokasgrāmatas", tika veikta balsošana 10 000 amerikāņu psihiatru – APA biedru vidū. 68% no psihiatriem, joprojām uzskatīja, ka homoseksualitāte ir psiholoģisks traucējums.
1973.g. gluži kā pašreiz nebija nekādu zinātnisku argumentu un klīnisku liecību, kas attaisnotu šādu pozīcijas maiņu attiecībā uz homoseksuālismu.

Aigars Gravers
Drusku negodīgi! Četri mēģina pārrunāt divus.Pie tam diviem no šiem četriem ir vadītāju pilnvaras!
Aivars Cīrulis
The Royal College of Psychiatrists stated in 2007:
“Despite almost a century of psychoanalytic and psychological speculation, there is no substantive evidence to support the suggestion that the nature of parenting or early childhood experiences play any role in the formation of a person's fundamental heterosexual or homosexual orientation. It would appear that sexual orientation is biological in nature, determined by a complex interplay of genetic factors and the early uterine environment. Sexual orientation is therefore not a choice."
Seksuālās orientācijas un dzimumidentitātes bioloģiskais pamats:
http://www.delfi.lv/aculiecinieks/ne ws/sabiedriba/biologa-atbilde-biologam-ka-pati esiba-tiek-noteikta-cilveka-dzimumidentitate-u n-seksuala-orientacija.d?id=45333476#ixzz3S1mX NuVh
http://www.tvnet.lv/sievietem/attiecibas /548098-cik_liela_nozime_ir_ozai_partnera_izve le
http://www.delfi.lv/rutks/vesels-ka-rutks/ homoseksualitati-nosaka-konkreta-hromosoma-uzs kata-zinatnieki.d?id=46112041
Aivars Cīrulis
1973. gadā Amerikas Psihiatru asociācija oficiāli atzina, ka homoseksualitāte nav patoloģija, un 1978. gadā tā tika izņemta no DSM–III (psihiatrisko diagnožu grāmatas). 1992. gadā Pasaules Veselības organizācija izsvītro homoseksualitāti no starptautiskā slimību saraksta, līdz ar to homoseksualitāte nav nevienā slimību sarakstā. 1995. gadā Krievija un 2001.gadā pat Ķīna atteicās no homoseksualitātes kā slimības izpratnes. - Tātad, Rožkalna kungs, vai tiešām homoseksualitāte ir slimība? - Jūsu neprofesionālajiem ārstiem būtu jāatņem diploms.
The Royal College of Psychiatrists stated in 2007:
“Despite almost a century of psychoanalytic and psychological speculation, there is no substantive evidence to support the suggestion that the nature of parenting or early childhood experiences play any role in the formation of a person's fundamental heterosexual or homosexual orientation. It would appear that sexual orientation is biological in nature, determined by a complex interplay of genetic
Janis_Rozkalns
Cīruļa kungs, citreiz, pirms kaut ko apgalvojat, lietu izpētiet PATS, nevis veidojat savu pārliecību no 100tiem miljonu summām veidotas propagandas materiāliem.
1972.g diagnozi izņēma gan no APA rokasgr., bet palasiet KĀ TAS TIKA IZDARĪTS?
To detalizēti apraksta: Kristels R. Vonholds grāmatā: „Cilvēks un dzimums. Homoseksualitāte un ceļi tās pārvarēšanai”, 1998
Te citāts:
1971.g. 3.maijā protestējošie psihiatri-geji ielauzās savas profesijas izvēlēto pārstāvju sapulcē. Viņi sagrāba mikrofonu un iedeva to aktīvistam no malas, kas pasludināja:
Psihiatrija – tā ir naidīga izglītība. Psihiatrija izvērš pret mums nežēlīgu cīņu, cenšoties mūs iznīcināt. Jūs varat to uzskatīt par kara pieteikumu pret Jums...Mēs pilnībā noraidām Jūsu varu pār mums.
Neviens neizteica nekādus iebildumus. Pēc tam šie aktīvisti nostājās APA terminoloģijas Komitejas priekšā. Tās priekšsēdētājs izteica pieņēmumu, ka iespējams, homoseksuālā uzvedība nav psihisko traucējumu cēlonis un, ka šim problēmas jaunaja
Janis_Rozkalns
2
Nesmalkjūtīga, uzbāzīga sevis demonstrēšana ar gājieniem un demonstrācijām ir perversa, tā jums „piekabina” vēl otru patoloģiju, radniecīgu ekshibicionismam. Jūsu agresīvā izrādīšanās praidos tikai rada nepatiku normāli orientētajos līdzpilsoņos, kādam pat riebumu. Formāli cilvēktiesības jums atļauj daudz ko. Bet, vai vajag? Iespējams, ka ar savām publiskajām akcijām, dažkārt visai atraktīvām, jūs piesaistāt savām rindām līdzskrējējus, kurus vilina pārprasta eksotika, un tas jau ir nosodāms solis.
Agnis Štifts
P. Stradiņa slimnīcas ārsts
Docents, Dr.med., Dr.hon. c.ASL
Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris
Ēvalds Lācis
Agnis Štifts noteikti ir labs ārsts, bet, jāpiezīmē - nav ne psihologs, ne psihiatrs, tāpat kā Kalnbērza kungs.
Janis_Rozkalns
Homoseksuāli orientētajiem es gribētu teikt:
1. Mēs atzīstam, ka jūs, homoseksuāļi, izņemot seksuālo orientāciju, esat fiziski un garīgi pilnvērtīgi - tāpat kā visi veselie, jūs varat kļūt zinātnieki, akadēmiķi, šahisti, valstsvīri, mākslinieki, kaut vai kosmonauti. Cik zinu, jums nav noteikti nekādi profesiju aizliegumi.
2. Savukārt jūs mēs lūdzam atzīt, ka homoseksuālisms nav norma, bet psihoseksuāla slimība, kas lielākās sabiedrības daļas acīs ir kroplība un novirze no normas. Mēs lūdzam jūs apzināties savu slimību un meklēt ārstēšanās iespējas.
3. Lūdzam jūs nelepoties ar savu slimību. Tā nav dabas balva! Tā nav rota, ar kuru lepoties!
Nesmalkjūtīga, uzbāzīga sevis demonstrēšana ar gājieniem un demonstrācijām ir perversa, tā jums „piekabina” vēl otru patoloģiju, radniecīgu ekshibicionismam. Jūsu agresīvā izrādīšanās praidos tikai rada nepatiku normāli orientētajos līdzpilsoņos, kādam pat riebumu. Formāli cilvēktiesības jums atļauj daudz ko. Bet, vai vajag? Iespējams, ka ar savā
Janis_Rozkalns
Dženderiskā Hirosima pār Eiropu
http://www.irir.lv/blogi/politika/dze nderiska-hirosima-par-eiropu …
EguceiC
Es arī pamanīju, ka vadītāji, varētu teikt, pat uzstājīgi pauž savu nostāju, kaut vai netieši, bet spīd cauri.
Un neviens nerunā par to, kāda ir ietekme uz bērna psihi, kad viņš uz ielas vai jebkur citur redzēs šos gejiskos gājienus un izgājienus.
Gunars Rodins
Ar interesi skatījos raidījumu - gandrīz vai turpinājums sarunai ar Streipa kungu:
http://www.lsm.lv/lv/raksts/arpus-etera/kar lis-streips-nodoklu-maksataju-nauda.a130495/#c omments

Gribēšu pēc tam apskatīt rezultātu - gājienā būs vai nebūs seksualitātes demonstrēšana, kā to apgalvoja Kronberga kungs. Ja tas notiks ne kā civilizēts gājiens, bet skaļu puspliku ļaužu bara pārvietošanās pa pilsētu tikai lai pazīmētos, tad jeb kāds respekts pret viņu "tiesību uz pastaigāšanos prasīšanu" no manis vairs nebūs. Nedomāju ka ārzemju importētie viesi pakļausies šo organizātoru viedoklim - bet vienalga organizatori nes atbildību par to visu. Bez tam ļoti kaitina LGBT pārstāvju arguments - "mēs dodam naudu, ar to vajadzētu tak pietikt valstij" - sabiedrību cenšas banāli nopirkt vai attaisnoties (viņi tad paši sevējos diskriminē pēc ienākumiem) ...
KristillaPipike
Bēgļus noraida, homoseksuālos sauc par anormāliem un apvaino raidījuma vadītājus, ka tie parādījuši savu attieksmi.. tādā aprobežotā valstī es dzīvoju. Man vienkārši ir kauns par tādiem līdzcilvēkiem un šoks par tik lielu aprobežotību, kā piem. Rožkalnam. Es no tiesas ceru, ka šī aprobežotā paaudze reiz izmirs. Un šīs runas par tikumību - nu vispār pārsmieties var! It kā heteroseksuālie pāri būtu tikumiskāki kā homoseksuālie!
Jāzeps Bikše
Deputātes kundze Inga Bite, kā tad tā var teikt, ka seksualitāte nav manifestējama Rīgas centrā, ir kādi reklāmas stabi pēdējā laikā redzēti? Šlāpins kā vienmēr formā. Bet tam Terzena onkuliņam gan man liekas vajadzēja nedaudz vairāk ļaut pamūldēt, lai cilvēki dzird tās muļķības un studijā var padiskutēt par to "zinātnieku" viedokļiem.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

100 g kultūras diskusija. Nozagtais Kristaps

Diskusija. 100g kultūras

100 g kultūras diskusija. Vai padomju laika arhitektūra ir vērtība?

Diskusija. 100g kultūras

100 g kultūras diskusija. Vai un kur šobrīd jāceļ Rīgā koncertzāle?

Diskusija. 100g kultūras

100 g kultūras diskusija. Kā kultūrai izdzīvot vasaru? 1

Diskusija. 100g kultūras