Sākot no 25. novembra, trešdienās pulksten 19:30 LTV1 ēterā atgriežas raidījums “Melu laboratorija”, kurā turpināsim pētīt Latvijas vēsturi un sabiedrības apziņā esošos mītus ar mērķi skaidrot vēsturiskās pretrunas. Raidījuma veidotāji piedāvās savu vēstures redzējumu. “Melu laboratorijas” jaunās sezonas galvenā tēma – Trešā atmoda. Kā ierasts, raidījumu vadīs Kārlis Būmeisters.

Tādas vēstures nemaz nav, ir tikai biogrāfija. Taču ikkatras tautas biogrāfijā var izrādīties, ka meli ir vakardienas patiesība.

““Melu laboratorijas” jaunajā sezonā esam pieķērušies neērtam vēstures posmam – Trešajai atmodai – sarežģītam, taču ļoti interesantam vēstures periodam, par kuru vēl daudzi gribētu klusēt. Raidījumos runāsim par lietām, par kurām joprojām ir neērti runāt, jo atmiņas vēl ir svaigas. Filmējot jaunos raidījumus, esam ļoti daudz braukājuši pa Latviju un runājusi ar tā laika notikumu lieciniekiem. Daži spēcīgi sabiedrības apziņā esoši mīti, pamatojoties uz dokumentālām liecībām, tiks pamatīgi apšaubīti,” stāsta režisore un raidījuma “Melu laboratorija” idejas līdzautore  Dace Slavinska.

Raidījums nepretendēs uz vēsturiskās patiesības atklāšanu, drīzāk mazliet ironisku, rotaļīgu interpretāciju un pretrunu atsegšanu viegli uztveramā formā, kas liek aizdomāties par sabiedrības apziņā esošajiem mītiem.

Reiz padomju zemē, divdesmit gadus pēc tā saucamās Oktobra revolūcijas, kāda avīze lūdza atsaukties tos līdzpilsoņus, kuri kopā ar dižo vadoni Ļeņinu stiepuši to vienu fotogrāfiski fiksēto pāris metrus garo baļķēnu pirmajā sestdienas talkā Maskavas Sarkanajā laukumā. Pieteicās vairāki simti... Šodienas Latvijā joprojām daudz tiek spriests, kuri un cik patiesībā ir bijuši tautas Trešās atmodas baļķa nesēji. Daudzi! Bet kādam bija jāsāk pirmajam. 

“Melu laboratorija” tiešraidē un pēc ētera www.replay.lv