Kā jau ziņots iepriekš, šovakar, 19.februārī, pulksten 21:30 LTV1 ēterā tiks demonstrēta filma “Trešā pasaules kara komandcentrā”, kuras sižeta pamatā ir augsta ranga militārpersonu un politikas līderu izstrādāti, uz hipotēzēm balstīti iespējamie scenāriji, kas notiktu, ja Krievija iebruktu Austrumeiropā, precīzāk - Latvijā un Igaunijā.

Viena no Eiropas vadošajām televīzijām, BBC, ir radījusi produktu, kas ir izraisījis plašu rezonansi Eiropas politiskajā vidē, medijos un arī sabiedrībā, tai skaitā Latvijā. Nenoliedzami, filma “World War Three: Inside The War Room” ir tapusi, jo ģeopolitiskā situācija reģionā ir kļuvusi saasināta, un raisa diskusijas, vai Latvija un viss Baltijas valstu reģions ir pietiekami drošs.

Filmā nav atspoguļotas reālas situācijas, bet gan ir izspēlēti iespējamie scenāriji, kas varētu notikt, saduroties divām lielvarām. Un Latvija, ne tikai Latgales reģions, tam ir pa vidu. Tā kā nacionālās drošības jautājumi ir iekļauti Latvijas Televīzijas sabiedriskajā pasūtījumā kā viena no prioritātēm, LTV uzskata, ka ir svarīgi parādīt šo filmu Latvijas iedzīvotājiem, jo sabiedrībā virmo bažas par pašreizējās situācijas tālāko attīstību. Filma  “Trešā pasaules kara komandcentrā” skatītājiem dos iespēju katram pašam izvērtēt filmā redzēto, jo šobrīd katrs tajā saredz savu “patiesību  un taisnību”.

Lai sagatavotu skatītājus šai filmai, pirms tās, pulksten 21:15, LTV1 ēterā būs skatāma “Patiesības stundas” diskusija ar žurnālistu Imantu Frederiku Ozolu. Viņš uz sarunu ir aicinājis politoloģi Ilgu Kreitusi un LR Ārlietu ministrijas Valsts sekretāru Andreju Pildegoviču. Filma “Trešā pasaules kara komandcentrā” LTV1 ēterā būs skatāma plkst. 21:30 un septiņas dienas būs pieejama Latvijas televīzijas mājas lapā www.ltv.lv, kā arī www.replay.lv.

Arī Lietuvas un Igaunijas sabiedriskās televīzijas ir iegādājušās šo filmu un tuvāko nedēļu laikā to demonstrēs TV ēterā.