Pirmdiena, 18. oktobris

2. sērija

Pie paša Polārā loka, kā no jūras dzelmes iznirusi, atrodas zeme, kurā valda gan radoši, gan postoši spēki – Islande. Šajā nemīlīgajā vulkāniskās izcelsmes salā gadalaiki nomainās vairākas reizes ne tikai dienā, bet vienā stundā. Pārgājiena laikā var apbrīnot kalnu upes, ledājus un vulkāna pelnu klātus tuksnešus. 

Otrdiena, 19. oktobris

3. sērija

Laosas kalnu apvidiem var piekļūt tikai pa upēm vai šaurām kalnu takām. Tur mītošā akhu tauta atrodas tālu no mūsdienu civilizācijas. Raians Pails dodas no ciemata uz ciematu, apmetas vietējo ļaužu mājās un tuvāk iepazīst tradīcijas un kultūru, kas šajos attālajos nostūros saglabājusies mūsdienu civilizācijas neskarta. 

Trešdiena, 20. oktobris

4. sērija

Papua-Jaungvinejas kalnos sastopama liela augu un dzīvnieku sugu daudzveidība, un cīņa par izdzīvošanu te ir ļoti sīva. Taču Otrā pasaules kara laikā te notikusi pavisam citāda cīņa – bruņotas armijas cīnījās par ietekmi šajā teritorijā. Raians dodas pa vienu no smagākajām pārgājienu takām pasaulē – Kokodas taku, kur norisinājušās asiņainas cīņas un ik uz soļa sastopamas vēstures liecības par kara notikumiem. Stāsta, ka kareivji no vietējās vides baidījušies vairāk nekā no ienaidnieka. 

Ceturtdiena, 21. oktobris

5. sērija

Dienvidamerikā, Bolīvijā slejas varens kalns, kuru vietējie jau izsenis dēvējuši par Andu Olimpu. Dodoties pārgājienā pa seno Čoro taku, iespējams no zemienes džungļiem nonākt augstkalnu plato, pa ceļam šķērsojot vairākas klimatiskās joslas. Turklāt daudzviet ir lieliski saglabājusies inku bruģētā taka. Dabas un vēstures piedzīvojums vienkop, kas vainagojas ar kāpienu apledojušajā Vajna Potosi virsotnē vairāk nekā 6 000 metru augstumā. 

Piektdiena, 22. oktobris

6. sērija

Akonkagva – augstākais punkts Dienvidu puslodē. Kalns, kurš atrodas uz Argentīnas un Čīles robežas. Kaut arī kāpšana tajā nav tehniski grūta, mainīgie laikapstākļi spēj sagādāt īstas grūtības, veiksmīgi sasniegt virsotni spējusi tikai trešdaļa no kāpējiem. Vai tas izdosies Raianam Pailam un viņa uzticamajai komandai? 

12+